12Kingspan Královští sokoli909728:8810.0

RESPECT MEETING
TOPlist

Parádní poločas přinesl premiérovou výhru

30.09.2018 | Vstup do nového ročníku Kooperativa NBL zvládli basketbalisté BK Olomoucko na jedničku. Proti Ostravě, které chybě rozehrávač Stanojevič, hlavně v první půli podali nadějný výkon a naznačili, že se fanoušci můžou těšit na atraktivní podívanou. Střetnutí bylo rozhodnuto už po dvaceti minutách, ve kterých Noá huť inkasovala šedesát bodů. I díky tomu Olomoucko vyhrálo pohodlně 95:70.

Hosté sice v utkání zaznamenali první dva body, pak se jim ale dlouho nedařilo při střelbě z dlouhé vzdálenosti. Domácí Pelko naopak trefil hned první trojku a vedení od té doby Hanáci navyšovali. V polovině osmé minuty natáhl Dunans poprvé vedení na dvouciferný rozdíl a přes několik povedených útoků Ostravy vstupovali domácí do druhé čtvrtiny za příznivého stavu 22:16.
Nová huť na začátku periody stáhla na rozdíl čtyř bodů, mašina Olomoucka ale nabírala na obrátkách. Klíčový byl úsek mezi 14. a 16. minutou, kterou po sérii třinácti bodů v řadě. Nápor nezastavila ani trojka ostravského Havlíka. Domácí naopak opláceli stejnou mincí a v poločase vedli rozdílem třídy 60:32.
Do druhého poločasu vstoupila Nová huť s představou, že nemá co ztratit a hrála uvolněně, což se jí vyplatilo. Pomalu stahovala obrovskou ztrátu, čtvrtinu vyhrála 20:12 a snížila na rozdíl dvaceti bodů (72:52).
Závěrečnou pasáž odstartoval trojkou Palyza, další výraznou bodovou nadílku v ostravském koši ale zmařily někdy až zbytečné kombinace. Přesto některé smečované koše byly ukázkové a přispěly ke konečnému vítězství.