12Kingspan Královští sokoli909728:8810.0

RESPECT MEETING
TOPlist

V Děčíně vedli Hanáci jedinou minutu

07.10.2018 | Na domácí ztrátu s Brnem chtěli basketbalisté Olomoucka zapomenout v Děčíně, opět ale doplatili na nesoustředěný výkon několika hráčů. Hosté se nestačili vracet do obrany a dostávali snadné koše. Nervózní byli také při střelbě trestných hodů. To vše se podepsalo pod konečnou porážku 84:100, kterou neodvrátil ani skvěle hrající Lukáš Palyza.

První koš jakoby naznačil obraz celého utkání. Domácí Klint Carlson po rychlém přechodu prošel až ke koši a přesně zakončil. Také další body vzešly z rychlého protiútoku domácích. Z vedení 18:9 však hosté rychle ukrojili především díky skvěle hrajícímu Palyzovi, aby na tabuli svítilo po prvních 10 minutách skóre 23:22. Za hosty v tu chvíli Palyza dal 16 bodů.
Druhou čtvrtinu však trojkou otevřel Feštr a Válečníci se jali navyšovat svoje vedení z nějtěsnějšího až na dvouciferné během pěti minut. Hostující tým táhl Palyza, jemuž výrazněji sekundoval pouze Dunans. Na poločasových 51:42 korigovali olomoučtí Váňa s Norwou.
Děčín vyhrál dvě prostřední čtvrtiny v součtu 53:36, z čehož vyplývá, kdy se utkání rozhodovalo. Druhý poločas totiž začali Šiška s Kroutilem tříbodovými trefami, na než kontroval Dunans hbitými nájezdy. Dva výraznější borci na straně hostů však nezvládli odolávat pestřejšímu útoku Děčína, který ve svém středu našel čtyři dvouciferné střelce. Po třetí části tak stav 76:59 sváděl k jasnému průběhu.
Ač se Válečníci v útoku činili, třeba jako hned na startu posledního dějství Carlson údernou smečí, stále nemohli setřást útočně nebezpečného protivníka. Ve 36.minutě zužitkoval krásnou Pomikálkovu asistenci Žikla na 90:73, Norwa s Palyzou však stihli do 38. minuty zabojovat a snížit na 92:82. Ve domácím dresu se pak skórování chopili Autrey, Pomikálek, znovu Autrey a symbolicky pak skóre zápasu uzavřel hráč utkání Klint Carlson.