12Kingspan Královští sokoli909728:8810.0

RESPECT MEETING
TOPlist

Šestky v závěru jistily druhou výhru

13.10.2018 | Drama až do poslední sekundy nabídko utkání 4. kola Kooperativa NBL, v němž BK Olomoucko přivítal USK Praha a po dvou porážkách už potřeboval naplno bodovat. To se po výsledku 79:77 podařilo.

První minuty se hrály systémem koš za koš, od 5. minuty se přesto více prosazovali vysokoškoláci, kteří si dokázali pomoci i přesnými střelami z dálky. Díky nim v 8. minutě vedli 17:11 a jejich další nápor zastavil Palyza, který už v první čtvrtině dal deset bodů. Jeho střela dokonce v průběhu 9. minuty překlopila vedení na domácí stranu, po deseti minutách přesto vedl USK 24:22.
Pražané ucítili šanci a dařilo se jim rovněž v průběhu následující periody. Umožnila jim to především střelecká potence Applebyho, jehož soukromý střelecký účet se v poločase uzavřel na devatenácti bodech a také nervozita domácích basketbalistů v rozehrávce. V průběhu 18. minuty prohrávali již 37:44, do konce čtvrtiny se však dokázali zvednout a stáhli své manko na rozdíl jediného bodu – 47:48.
Do třetí části utkání Hanáci vstoupili šňůrou sedmi bodů v řadě a zdálo se, že se dostávají do tempa. Olomoucko ve 25. minutě vedlo 56:50, jejich soupeř ale snížil na rozdíl bodu a dokázal odpovědět i na trojku Močnika na 61:57 dvě minuty před koncem desetiminutovky. Její koncovku hosté zvládli na jedničku a před poslední částí vedli 62:61.
Šanci na úspěch hosté podpořili vzápětí trojkou Štěrby, ze stejné vzdálenosti vyrovnal pět minut před koncem Douglas na 70:70 a začala nervozní přetahovaná o každý bodík. Domácí tlak ustáli, přestože necelé dvě minuty dostala jejich lavička technickou chybu za protesty. Tři sekundy před koncem Palyza z trestných hodů zajistil klíčový náskok tří bodů a ten už vysokoškoláci nedokázali zlikvidovat.