12Kingspan Královští sokoli909728:8810.0

RESPECT MEETING
TOPlist

Pardubice zvládly lépe koncovku a udržely si neporazitelnost

21.10.2018 | Až osmnácti bodovou ztrátu dokázali v Pardubicích zlikvidoval basketbalisté BK Olomoucko, na vítězství přesto nedosáhli. Jejich soupeř zvládl lépe poslední čtvrtinu a po vítězství 82:70 zůstávají Pardubice s lize stoprocentní. Hosté mají po pěti kolech pasivní bilanci dvou výher a tří porážek.

Prvních pět bodů v utkání zaznamenali svěřenci Predraga Benáčka, pak už se ale domácí nastartovali. Pomohlo jim k tomu několik doskočených míčů pod košem Olomoucka a díky tomu Hanáci po deseti minutách prohrávali 15:20. V rozmezí necelých čtyř minut na přelomu první a druhé čtvrtiny hosté inkasovali třináct bodů v řadě a dostali se do dvouciferné ztráty. Nápor Východočechů pokračoval až do 18. minuty, kdy Olomoucko prohrávalo 18:36. Až pak se hráči ze středu Moravy zvedli a hrozivou ztrátu dokázali snížit. V poločase přesto prohrávali 29:40.
Ve třetí čtvrtině stačilo Olomoucku jen osm minut, aby srovnalo skóre. Pasáž od 21. do 28. minuty ovládlo poměrem 21:9 a vyrovnalo na 52:52, o chvíli později i na 54:54. Když sedm minut před koncem úspěšně trojkující Javonte Douglas přitáhl svůj tým na rozdíl jediného koše (64:61), vypadalo to na napínavou koncovku. V té chvíli však vzal na sebe zodpovědnosti muž utkání pardubický ústřední rozehrávač Richard Williams. Sedmi body v řadě nastartoval domácí klíčovou naši šňůru 12:0. Díky ní se protivník Olomoucka opět dostal do dvouciferného vedení. Dvě minuty před koncem vedl 76:61 a koncovku si bez potíží pohlídal.

Levell Sanders - BK JIP Pardubice:
Zápas se mi hodnotí o lépe než pohárové utkání v Nizozemsku. Je fakt, že ve druhém poločase, konkrétně ve třetí čtvrtině, jsme trošku ztratili koncentraci, ale poté jsme zabojovali a dostali utkání znovu pod kontrolu. Před utkáním jsme se zaměřovali hlavně na obranu a s touto částí hry jsem spokojený. Ano, měli jsme v defenzivě i horší pasáže, ale celkově převažuje pozitivní hodnocení. Olomoucko je dobrý tým, takže si tohoto vítězství vážíme.

Predrag Benáček - BK Olomoucko:
Myslím si, že to bylo dobré utkání pro diváky. I přesto, že jsme prohrávali o 15 bodů v poločase a nakonec prohráli o 12, bylo to vyrovnané. Kluci zabojovali, trochu jsme do druhé půle změnili naši hru. Diváci mohou být spokojeni, Pardubice také, my samozřejmě nejsme spokojeni s porážkou. Rozhodlo to, že jsme v prvním poločase nechali Pardubice doskočit pod naším košem 12 míčů, a celkově 17, a také jsme se v průběhu celého zápasu trápili z čáry trestného hodu.