BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00

Dedek trefil vítězství nad vicemistrem

27.10.2018 | Neuvěřitelnou koncovku mělo utkání 6. kola Kooperativa NBL mezi BK Olomoucko a Opavou. Hosté devět sekund před koncem vedli o čtyři body, po trojce Dunanse a závěrečném koši Dedka ale domácí otočili na 91:90 a získali cenný skalp účastníka Ligy mistrů.

Hanáci měli úžasný vstup do utkání. Už ve 3. minutě přinutili opavského kouče Petra Czudka vzít za stavu 13:2 oddechový čas a excelentní pětiminutovku ukončili za stavu 23:4. Z místy až dvacetibodového náskoku začali Slezané po prostřídání ukrajovat. Po trojce Jurečky přesto domácí vedli 30:14 a úvodní čtvrtinu zakončili za stavu 32:16.
Útočnou pohodu si Hanáci přenesli do další periody, pod vlastním košem ale již nebyli neomylní jako v úvodu. Hostům se dařila střelba z dálky a trojkové pokusy proměnilo hned sedm hráčů. Po střele Bujnocha už žlutomodří vedli pouze o deset bodů a do kabiny odcházeli za stavu 52:44.
Během pauzy domácím v kabině trošku zvlhnul střelecký prach a ve třetí desetiminutovce zaznamenali pouze jedenáct bodů. Pod vlastním košem však hráli koncentrovaně a nedovolili opavským basketbalistům otočit výsledek. Do závěrečné pasáže vstupovali s těsným vedením 63:61.
O chvíli později však Šiřina trojkou skóre přece jen překlopil a stejný hráč zajistil svému týmu náskok pěti bodů ve 33. minutě (66:71). Téměř do konce střetnutí Hanáci museli dotahovat těsnou ztrátu, po úspěšných trestných hodech Jurečky necelých deset sekund před koncem se už pomalu smiřovali z porážkou. Jiskřičku naděje vykřesal Dunans. Stejný hráč vzápětí mohl rozhodnout, nedal však ani jednu šestku. Tu druhou však doskočil Dedek a při zakončení se nemýlil.