Dekstone Tuři Svitavy - BK Olomoucko 93:96
příští zápas
BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem
23.03.2019 18:00

Obrat v poslední čtvrtině přinesl první vítězství venku

31.10.2018 | Na vítězství nad Opavou navázali basketbalisté BK Olomoucko v Kolíně, kde hostovali v rámci 7. kola Kooperativa NBL. Tým z Polabí dlouho vedl a několikrát měl dvouciferný náskok, závěrečnému náporu hostů ovšem neodolal. Olomoucko vyhrálo 96:90 a získalo premiérový úspěch na půdě soupeře.

Na samotném začátku dali střelci obou týmů po dvou trojkách, od 4. minuty začaly padat body také z vymezeného území. Po pěti minutách hosté vedli o čtyři body 12:8, v tu chvíli však povolili v obraně a výsledkem byla kolínská šňůra deseti bodů (12:18). Po oddechovém čase a prostřídání sestavy Olomoucko snížilo na rozdíl čtyř bodů, po několika zbytečných ztrátách to přesto bylo po deseti minutách 26:17 pro Kolín.
Medvědi měli navrch i ve druhé čtvrtině. Do poločasu proměnili šest trojek a byli stoprocentně úspěšní při trestných hodech, z nichž zaznamenali deset bodů. I díky tomu natáhli své vedení až na jedenáct bodů. Hanáci dokázali několikrát stáhnout až na rozdíl jedné trojky, koncovku čtvrtiny ovšem opět nezvládli podle svých představ a v poločase ztráceli sedm bodů – 41:48.
První body po přestávce dal Norwa a ve 23. minutě už Douglas trojkou snížil na rozdíl pouhých dvou bodů. Domácí sice opět odskočili až na 58:50, trojky Pelka a Palyzy ve 27. minutě přesto přinesly vyrovnání na 58:58. V tu chvíli se opět připomenuli hráči Kolína sedmi body v řadě a s následnou podporou rozehrávače Číže vstupovali do poslední části duelu s náskokem osmi bodů (70:62).
O dvě minuty později Olomoucko dokonce opět prohrávalo dvouciferným rozdílem, závěr ovšem zvládlo parádně. V poslední periodě dalo málo vídaných čtyřiatřicet bodů. Čtrnáct z nich dal během několika minut Palyza, klíčovou trojku, která necelé dvě minuty před koncem přinesla hostům klíčový náskok sedmi bodů obstaral Pelko.