12Kingspan Královští sokoli909728:8810.0

RESPECT MEETING
TOPlist

Olomoucko vyhrálo poločas a trápilo mistra

03.11.2018 | Bez zraněné trojice T. J. Dunans, Javonte Douglas a Jiří Dedek nastoupili basketbalisté BK Olomoucko do ligového utkání proti Nymburku. Domácí přes citelné oslabení předvedli výborný výkon a prohráli 77:89.

První čtyři domácí střely v úvodu zápasu nenašly svůj cíl a toho soupeř patřičně využil. Už po dvou minutách měl náskok osmi bodů a domácí lavička si vybrala oddechový čas. První body zaznamenal po střele z dálky až po čtyřech minutách Váňa a upravil na 3:10. Postupně se Hanáci herně zvedli, ztrátu z úvodu ovšem snížit nedokázali a po deseti minutách prohrávali 15:23.
Po následné šňůře sedmi bodů už domácí v polovině 12. minuty ztráceli patnáct bodů (15:30), od té chvíle se však mistrovi začali nenápadně přibližovat. V průběhu 17. minuty snížili na šest bodů a koncovku poločasu naprosto ovládli. Po faulu při střelbě z dálky Palyza proměnil všechny tři šestky a snížil na rozdíl bodu a vzápětí trojkou otočil skóre. Vedení Olomoucko do poločasu udrželo a palubovku opouštělo za stavu 43:40.
Vstup do třetí čtvrtiny obstaral střelou za dva body Váňa, pak už se ale začala nymburská mašina rozjíždět. Ještě ve 13. minutě Palyza upravil na 47:46, bylo to ale naposledy, kdy domácí sestava vedla. Tři minuty před koncem periody hosté získali dvouciferný náskok, který ještě dokázali navýšit. Před poslední částí střetnutí tak tým BK Olomoucko prohrával 56:72.
Mistr se především v obraně výrazně zlepšil a po několika ziscích vedl dokonce o jednadvacet bodů. Domácí se ani za tohoto stavu nevzdali. Palyza šesti body v řadě upravil na 70:83, Váňa pak snížil na rozdíl deseti bodů a po trestných hodech Močnika už šampion vedl pouze 83:75. koncovku si ale dokázal pohlídat.

Predrag Benáček – BK Olomoucko:
Odehráli jsme kvalitních pětatřicet minut. Nevyšel nám pouze vstup do zápasu, kdy si hráči zřejmě mysleli, že při velkém oslabení nemůžeme soupeři odolat. Rychle ale chytili rytmus. Mám radost z výkonu našich mladých hráčů, kteří ukázali, že můžou hrát s každým. Měli to opravu těžké, protože Nymburk má na každé pozici dva špičkové hráče a nemá slabiny. Potěšil i návrat Močnika. Měl dvanáct asistencí, to od něj očekáváme.

Oren Amiel – ČEZ Basketball Nymburk:
Každý tým trenéra Predraga Benáčka je útočně laděný a tento výběr není výjimkou. Věděli jsme, do čeho jdeme. Domácí přesto hráli dobře v útoku a to nám dělalo problémy. Po přestávce jsme si s nimi dokázali poradit a máme další výhru. Cíl, se kterým jsme do zápasu šli, se podařilo splnit. Nebylo to optimální, ale v současné době se přece jen více soustředíme a pohárové zápasy v Lize mistrů.