příští zápas
BK JIP Pardubice - BK Olomoucko
23.04.2019 18:00

Chyba v koncovce připravila basketbalisty o výhru

11.11.2018 | Hodně blízko k úspěchu na palubovce Ústí byli basketbalisté Olomoucka. Vyrovnaný duel dospěl za stavu 78:78 do prodloužení. V něm už hosté vedli o čtyři body. Při závěrečné dalekonosné střele Wallaceho ale faulovali a americký basketbalista stanovil skóre 89:88 pro domácí, když proměnil všechny tři trestné hody.

Sluneta začala náporem a tlačila se do útoku. Po třech minutách vedla 12:0, když dokázala potrestat pomalejší rozjezd Olomoucka. První body hostujícího celku zaznamenal až povedenou trojkou Palyza na začátku 4. minuty. V polovině periody dokonce bylo vyrovnáno, pak se ovšem Severočeši střelecky připomenuli a získali náskok sedmi bodů. závěrečná minuta patřila Hanákům, stačilo to však pouze na snížení 21:26.
Především zahraniční posily ústeckého výběru se činily také ve druhé části střetnutí. Jejich zásluhou Sluneta vedla ve 13. minutě 34:24, o více než deset bodů však žlutomodří neprohrávali a ke konci poločasu se začali soupeři bodově přibližovat. Šest sekund před koncem upravil Palyza na 40:42 a za tohoto stavu se šlo do třetí čtvrtiny.
Vstup do druhého poločasu na chvíli opanovali hosté. Ve 22. minutě po koši Douglase poprvé vedli 45:44, stačilo však mírné polevení pod vlastním košem a Ústí si po sérii sedmi bodů vzalo rychle vedení zpět. Dokonce si opět vypracovalo dvouciferný náskok. V udržení vedení domácím pomáhalo také nepřesné zakončení některých akcí Olomoucka, které alespoň upravilo na 60:66 před poslední částí duelu.
Oba týmy se ve čtvrté periodě snažili zatáhnout obrany. Hosté se i tak tlačili do zakončení a po zisku Douglase se přiblížili na rozdíl čtyř bodů (67:71). Právě americký pivot byl ústřední postavou v hostujícím dresu v napínavé koncovce. Jeho trojka čtyřiačtyřicet sekund před koncem znamenala vedení Olomoucka 78:77 a pomohla poslat zápas do prodloužení. V infarktovém konci se ale hlavním hrdinou stal Wallace, který sekundu před koncem rozhodl o výhře Ústí.