příští zápas
Basket Brno - BK Olomoucko
12.12.2018 20:00

Nečekaný boj do poslední minuty

16.11.2018 | Hodně těžce se rodilo vítězství basketbalistů Olomoucka nad Královskými Sokoly. Domácí sice v průběhu poločasu vedli až o 16 bodů, v poslední minutě ale hosté snížili na rozdíl jediného koše a vítězství 88:82 určily až závěrečné sekundy.

Vlažnější začátek Královští Sokoli využili a ještě ve 3. minutě vedli o dva body, pak se však střelecky odmlčeli a domácí šli po sérii osm bodů do vedení 11:5. Hosté ovšem nechtěli být pouze do počtu a rychle se přiblížili na rozdíl trojky, v 9. minutě to přesto bylo 19:10. největší zásluhu na výsledku 26:19 měl Douglas, který už v průběhu úvodní čtvrtiny stačil dát jedenáct bodů.
Během krátké pauzy hráči Olomoucka přeřadili na vyšší rychlost a prakticky okamžitě se to projevilo. Po Dunansově koši s faulem to bylo poprvé o deset a když skončily úspěšně i další útoky, vedli domácí na začátku 14. minuty 37:21. Přišlo ovšem další polevení a Hradec se rychle dostal zpět do hry (38:31). Další hostující nápor zastavila trojka Pelka a dvouciferné vedení (48:38) zůstalo Olomoucku i v průběhu přestávky.
Na začátku třetí desetiminutovky proměnil Palyza tři trestné hody a navýšil vedení Olomoucka. Velký bodový odskok se ale domácímu výběru nepovedl a rozdíl mezi soupeři byl stále kolem deseti bodů. Změnilo se to až v závěru periody. Dvě trojky hostujícího Candy přiblížilo Sokoly na šest bodů a po třiceti minutách měli stále Východočeši naději na úspěch (72:64).
V závěrečné pasáži se Sokoli dlouho rvali o premiérové vítězství v Kooperativa NBL. Olomoucko postupně přicházelo o náskok, když se jeho hráčům přestalo dařit v koncovce. Minutu před koncem Sedmák trefil trojku a domácí vedli pouze 84:82. Stejný hráč se však vzápětí dopustil nesportovní chyby a připravil spoluhráče o naději na výhru.

1ČEZ Basketball Nymburk121201155:889100.0
2DEKSTONE Tuři Svitavy1284994:92866.7
3BK ARMEX Děčín12841015:96766.7
4BK JIP Pardubice1174996:85463.6
5SLUNETA Ústí nad Labem1275965:95858.3
6BK Opava13761073:108053.8
7BK Olomoucko12661021:102550.0
8USK Praha1257883:92741.7