Dekstone Tuři Svitavy - BK Olomoucko 93:96
příští zápas
BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem
23.03.2019 18:00

Tuři udeřili na začátku třetího dějství

21.11.2018 | Mizerné vstupy do obou poločasů připravily basketbalisty BK Olomoucko o úspěch na svitavské půdě. Výpadek z první čtvrtiny ještě dokázali napravit, šňůra třinácti bodů v úvodu třetí desetiminutovky se ovšem již pod porážku 76:85 výrazně podepsala.

Úvodní body sice zaznamenal Smith, otěže zápasu v první čtvrtině přesto drželi poměrně pevně Tuři. Po sérii osmi bodů vedli v 5. minutě 12:4 a další nápor na chvíli zastavila trojka Palyzy. Necelé čtyři minuty před koncem desetiminutovky ale ze stejné parkety zajistil domácím dvouciferné vedení Slezák, víc ovšem Hanáci soupeři nedovolili a stáhli na přijatelných sedm bodů – 14:21.
Ve druhé části poločasu se při zakončení zlepšil Dunans. Během deseti minut stačil dát osm bodů a s jeho přispěním se začalo hostující manko snižovat. Ještě jednou po trojce Marka Tuři vedli o šest bodů, závěr druhé čtvrtiny ale patřil Olomoucku a Palyzovy úspěšné trestné hody vyrovnaly skóre na 36:36.
Olomoucko naprosto šíleně vstoupilo do druhé půle. Po sérii 0:13 se Svitavy dokonale uklidnily a nerozhodila je ani Douglasova série tří bodů v řadě. Domácím stačilo trestat chyby soupeře. Hanáci několikrát ztratili míč v útoku a pod vlastním košem pozdě přistupovali k hráčům soupeře. Zvedli se až na konci periody, kdy upravili na 51:62.
Možná, že poslední povedený útok nalil hostům do žil nové síly. V poslední části se ve 33. minutě přiblížili na rozdíl tří bodů (61:64). Tuři si okamžitě pomohli oddechovým časem a o minutu později vedli o devět. V samotné koncovce se Hanáci mohutně snažili napravit výpadek z úvodu třetí čtvrtiny, podařilo se jim ale maximálně snížit na rozdíl 73:75 dvě minuty před koncem. Závěr však patřil Turům.