BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00

Ostrava kousala, odpadla až v závěru

08.12.2018 | Téměř pětatřicet minut Ostrava trápila hráče Olomoucka ve své hale a většinou, v duelu 12. kola Kooperativa NBL, vedla. Mírný favorit se prosadil až v závěru a po vítězství 91:81 si z haly Tatran odvezl cenné body.

Hosté zpočátku využívali především nového hráče Mikuliče, který z vymezeného území zaznamenal během prvního svého střídání osm bodů. Tým Nové huti si ovšem dokázal pomoci několika tříbodovými akcemi. Buď proměnil střelu z dálky, nebo dal koš z faulem a několikrát odskočil až na rozdíl šesti bodů. V závěru periody přesto Hanáci snížili na rozdíl tří bodů (20:23).
V dalších minutách se žlutomodří rozehráli a překlopili výsledek. Do vedení je dostala úspěšná trojka Váni ve 23. minutě (26:25). Ostrava ale chtěla ukázat, že během přestávky zapracovala na souhře a vzala si vedení zpět. Oba soupeři se pak několikrát vystřídali ve vedení, ani jeden si přesto nedokázal vybudovat větší náskok a v poločase bylo utkání za stavu 49:46 pro Novou huť naprosto otevřené.
V polovině třetí čtvrtiny Olomoucko vedlo a mělo k dispozici míč. Místo očekávaného náporu však několikrát chybovalo v rozehrávce a zvolilo těžkou střelu a domácí odskočili na 68:62 ve 29. minutě. Další ofenzivu Ostravy zastavil šesti body v řadě Palyza a upravil na 71:68 po třiceti minutách.
V poslední části se hned na začátku z dálky trefil Sehnal s Palyzou a jejich tým byl opět výsledkově nahoře. Necelých šest minut před koncem už Ostrava ztrácela deset bodů. Hosté naopak za stavu 84:74 mířili za úspěchem. Dvouciferný náskok v závěru udrželi a vstoupili úspěšně do druhé fáze základní části.