Sluneta Ústí nad Labem - BK Olomoucko 95:94
příští zápas
BK Olomoucko - ČEZ Basketball Nymburk
02.03.2019 18:00

V Brně Olomoucko vedlo od začátku do konce

12.12.2018 | Druhé vítězství na půdě soupeře v řadě získali basketbalisté Olomoucka. Po Ostravě dokázali porazit Brno s přehledem 88:71 a oplatili soupeři porážku z první poloviny základní části Kooperativa NBL.

Hosté měli povedený vstup do zápasu a rychle vedli 8:0, když už v polovině druhé minuty měli na svém kontě dva úspěšné trojkové pokusy. Brno se na chvíli zvedlo, po Pelkově další přesné střele z dálky ale ve 4. minutě prohrávalo o devět bodů (4:13). O chvíli později se zpoza oblouku trefil i Mikulič a rozdíl mezi soupeři byl dvouciferný. Hanáci pokračovali v kvalitním výkonu a na konci úvodní periody vedli 29:16.
Hosté si i v následujících minutách pečlivě plnili defenzivní úkoly a jihomoravský celek měl problémy se zakončením. Jeho hráči obvykle pálili z těžkých pozic a úspěšnost takových střel nebyla vysoká. Svěřenci trenéra Predraga Benáčka měli výrazně lepší mušku a tomu odpovídalo skóre 45:29 po dvaceti minutách.
Po návratu na palubovku Brňané chtěli zrychlit tempo a pokusit se výsledek zdramatizovat, soustředění basketbalisté Olomoucka to ovšem nedovolili a naopak svůj náskok dokázali ještě navýšit. O dvacet bodů poprvé vedli v průběhu třiadvacáté minuty a pohodlný rozdíl si udrželi až do konce třetí čtvrtiny (68:48).
V pětatřicáté minutě Norwa po efektní smeči upravil dokonce na 81:56, až pak Olomoucko mírně ubralo s vědomím, že o vítězi střetnutí je v předstihu rozhodnulo. Posledních  pět minut  domácí vyhráli o osm bodů a díky tomu jim patřila i závěrečná desetiminutovka, radost po závěrečné siréně to ale hostujícímu výběru příliš pokazit nemohlo.