BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00

Válečníkům došly v poslední čtvrtině patrony

15.12.2018 | Třetí vítězství v řadě zaznamenali basketbalisté BK Olomoucko. To poslední mělo zatím největší cenu. Na domácí palubovce po vysoce kvalitním výkonu porazili Děčín 88:67 a v tabulce se dotáhli už na čtvrtou pozici.

Zpočátku to vypadalo, že Děčínští byli ještě myšlenkami na cestě a po necelých dvou minutách prohrávali 0:8. Ani v následujících minutách basketbalisté Olomoucka nepolevili a po první trojce zápasu, kterou zařídil Palyza, vedli 16:6. náskok ještě navýšili až na patnáct bodů na začátku poslední minuty zahajovací čtvrtiny. Na 26:15 upravil poslední čtyřbodobou akcí hostující Feštr.
Trojka s faulem Válečníky povzbudila a po devadesáti sekundách snížili na rozdíl šesti bodů. Hanáci pak opět odskočili na dvouciferný rozdíl, Severočeši ovšem přesto kousali a v 16. minutě se přiblížili na 34:30. Až závěr poločasu přinesl probuzení Olomoucka. Po bodu si budovali náskok a po závěrečné trojce Palyzy tři sekundy před sirénou odcházeli do kabiny spokojenější za stavu 45:36.
Také ve třetí čtvrtině hosté potvrzovali pověst nesmlouvaného soupeře. Tvrdě bránili, na hranici faulu získávali i útočné doskoky a ve 26. minutě se přiblížili na rozdíl bodu. O chvíli později dokonce Grunt vyrovnal svými prvními body v utkání na 53:53, pak však Douglas pěti body v řadě vrátil Olomoucku náskok, který byl po třiceti minutách tříbodový – 58:55.
Očekávané drama se přesto nekonalo a přispěli k tomu nečekaně hostující basketbalisté. Téměř sedm minut nedali ani bod, dopustili se několika zbytečných faulů. Pouze přihlíželi, když domácí navyšovali náskok až na rozdíl 22 bodů a s tím už hostující výběr nemohl nic udělat.