příští zápas
BK JIP Pardubice - BK Olomoucko
23.04.2019 18:00

Hanácký Ježíšek v Praze Na Folimance

22.12.2018 | Vítěznou sérii dokázali basketbalisté BK Olomoucko prodloužit i v utkání proti USK Praha. Především v první a třetí čtvrtině byli výrazně lepším celkem a to jim stačilo k vítězství 99:89, přestože druhou a čtvrtou desetiminutovku prohráli.

Na Folimance tradičně domácí celek využívá výhodu netradičně prostorově situované haly, v niž většina zahraničních hráčů Olomoucka hrála poprvé. Vysokoškoláci i díky tomu byli ještě v 6. minutě ve vedení. Až pak se nastartovali hráči hanáckého výběru. Druhou pětiminutovku vyhráli po kvalitně sehrané koncovce 17:8 a po deseti minutách měli na své straně vedení 30:22.
Dobře seřízené mířidla z úvodní pasáže se po krátké pauze vychýlily. Olomoucko dalo v rozmezí 11. a 17. minuty pouze sedm bodů, čehož univerzitní celek využil k postupnému snižování svého manka. Dvě minuty před koncem poločasu zakončil brejk Appelby a domácí byli najednou ve vedení. Další obrat přinesla zlepšená obrana hostů, kteří přece jen po dvaceti minutách vedli – 44:43.
Dobrý vstup do třetí desetiminutovky přinesl náskok devíti bodů v průběhu 24. minuty (58:49). Pomohly k němu přesné trojky a také kvalitně provedené trestné hody. Domácí se snažili kontrovat, přesto po další povedené pasáži v podání žlutomodrých prohrávali již 51:64. Basketbalisté USK se snažili kontrovat, nebyli však schopni propracovat se k větší bodové šňůře a před poslední periodou prohrávali 63:78.
Pod dojmem vysokého vedení Olomoucko polevilo především pod vlastním košem a to se jim málem vymstilo. Vysokoškoláci se dostali do náporu a dvě a půl minuty před koncem Vukosavjlevič snížil z trestných hodů na 89:92. Uklidnění přineslo až následující čtyři body Palyzy, který po slabším začátku pomohl týmu ve druhém poločase sedmnácti body.