příští zápas
BK JIP Pardubice - BK Olomoucko
23.04.2019 18:00

Pardubice jen těsně unikly stovce

29.12.2018 | Dalšího nesmírně těžkého soupeře přivítali na své palubovce basketbalisté BK Olomoucko. Tentokrát to byly Pardubice a také v tomto případě se z úspěchu radovali domácí. Východočechy porazili vysoko 99:76 a na své konto si připsali jubilejní desáté vítězství v probíhajícím ročníku Kooperativa NBL.

První koš sice zaznamenali domácí, vzápětí ale Pardubice ukázaly, že se budou snažit bodovat po akcích za tři body. V několika případech se jim to povedlo. Buď proměnili střelu z dálky, nebo byli úspěšní při zakončení přes faul soupeřova hráče. Ani to ale Hanáky nevykolejilo. Pohledné útoky dokázali často úspěšně zakončit a odskočili až na rozdíl devíti bodů. Po první čtvrtině vedli 24:19.
Ve druhé části střetnutí výběr Olomoucka dominoval na obou polovinách prostějovské palubovky. Kvalitní obrana opět udržela protivníka pod dvaceti body. V ofenzivě měli Hanáci výraznou převahu. Po trojce Váni ve 12. minutě poprvé vedli dvouciferným rozdílem (29:19) a svůj náskok ještě navýšili. Nesportovní chybu McGaugheye potrestali pěti body a bylo to rázem 46:30. Kvalitní hře odpovídal i poločasový výsledek 56:38.
První body druhé půle zaznamenal Mikulič a natáhl náskok na dvacet bodů, Východočeši přesto ani za tohoto stavu nepřestali bojovat. Při střeleckém výpadku Olomoucka v rozmezí 26. a 30. minuty šňůrou deseti bodů snížili až na 59:69. Bodové sucho ukončil až Sehnal. Jeho čtyři body upravily skóre na 73:59 před závěrečnou pasáží utkání.
Myšlenky na problémy v závěrečných minutách domácí rychle zapudili hned v úvodu poslední čtvrtiny. Ve 35. minutě už měli zase na své straně pohodlný náskok (82:64) a v klidu duel dohráli. Výhrou o třiadvacet bodů soupeři dokonale oplatili dvanáctibodovou porážku z prvního vzájemného zápasu.