ČEZ Basketbal Nymburk - BK Olomoucko 96:76
příští zápas
BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem
19.01.2019 18:00

Vítěznou šňůru utnuli Slezané z Opavy

05.01.2019 | Úspěšná série pěti výher basketbalistů BK Olomoucko skončila v Opavě. V tradičně jiskřivém duelu domácí zvítězili 102:92, když využili velké formy dvojice Klečka, Gniadek, která dohromady zaznamenala osmapadesát bodů. Stovku trefil z trestných hodů kapitán Šiřina půl minuty před koncem.

Slezané se ve vlastní hale cítí dobře a ukazovali to hned v prvních minutách, kdy dali rychlé dvě trojky. Přesto po pěti minutách vedli o koš hosté (10:8) a o vedení během první čtvrtiny už přišli pouze v jednom případě. V závěru periody měli k dispozici dokonce pětibodové vedení. Přišli o ně v samotném závěru. Necelé dvě sekundy před sirénou proměnil koš s faulem Klečka a upravil z domácího pohledu na 21:23.
Ve druhé části poločasu se ke svým obvyklým střelám z dálky dostal opavský Jurečka a jeho zásluhou domácí vedli až 41:34 v polovině 17. minuty. O chvíli později se z trojkové vzdálenosti prosadil poprvé Palyza, kterého Slezané do poločasu ubránili na sedmi bodech. Kapitána Olomoucka bodově nahrazoval především Mikulič. Také jeho body znamenaly poločasový výsledek 47:45 pro Opavu po dvaceti minutách.
Po obrátce se Hanáci rychle dostali do vedení, bylo to však pouze na chvíli. Měli totiž velké problémy s doskokem pod vlastním košem. V průběhu třetí desetiminutovky dovolili soupeři hned pět opakovaných střel a díky tomu většinou dotahovali ztrátu několika bodů. Do závěrečné pasáže vstupovali za nepříznivého stavu 69:74, přestože již měli ve svém středu čtyři dvouciferné střelce.
Ve 33. minutě už žlutomodří prohrávali o osm bodů 73:81, dokázali se přesto vrátit do zápasu a snížili na rozdíl tří bodů. Klíčová byla technická chyba Palyzy, který trojkou snížil na 87:92, dostal ovšem za protesty nesportovní chybu. Tu Opava potrestala čtyřmi body a tento náskok již nepustila.