BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00

Čestná porážka oslabené sestavy na půdě mistra

12.01.2019 | Pouze deset hráčů se objevilo na straně BK Olomoucko v zápise o utkání s mistrovským Nymburkem. V sestavě se zdravotních důvodů chyběl Jure Pelko a také Jan Močnik. I proto domácí zvítězili 96:76, mladí hráči v hostujícím dresu ale nezklamali. Ani jednu čtvrtinu neprohráli víc, než o deset bodů, tu poslední dokonce o jeden bod vyhráli a přinutili soupeře hrát naplno až do posledních minut.

V samotném začátku duelu se hosté ve dvou případech dostali do vedení, důrazný soupeř se však přes ně rychle dostal. Olomoucko ale urputně bojovalo a ještě na konci 5. minuty Douglas vyrovnával na 13:13. Stačila však minimální nepozornost v obraně a mistr si vzdal zpět svůj náskok. Hanáci odolávali a za snahu byli odměněni přijatelným výsledek 18:22 po deseti minutách.
Až ve druhé periodě se rozdíl ve skóre začal zvětšovat. Klíčový byl především úsek mezi 12. a 14. minutou, který Nymburk vyhrál 12:1 a odskočil na 34:21. Rozdíl mezi soupeři narost až na šestnáct bodů, a přestože hostující sestava dokázala snížit na 42:32, odcházeli do kabiny domácí s příznivým vedením 46:32 v zádech.
Ostrou konfrontaci se silným soupeřem, který je úspěšný také v pohárové Evropě, podstoupili svěřenci trenéra Predraga Benáčka také po pauze. Šampioni České republiky odskočili ve 26. minutě už na rozdíl dvaceti bodů (61:41), sympaticky hrající reprezentant Olomouckého kraje však vzápětí kontroval sérií pěti bodů v řadě. Víc ale nedokázal a po třiceti minutách prohrával 50:71.
V poslední desetiminutovce už unavená oslabená sestava prohrávala až o sedmadvacet bodů (63:90), přesto ze sebe dokázala vydolovat zbytky sil a dokázala ještě zabojovat a stáhnout ztrátu na dvacet bodů. Navíc v koncovce ubránila několik útoků a neodvezla si ani nepříjemnou stovku.