BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00

Pohodlné vítězství zakončené stovkou

19.01.2019 | Bez tří hráčů základní rotace – Jana Močnika, Javonte Douglase a Jure Pelka – vstoupili do utkání proti Ústí nad Labem basketbalisté BK Olomoucko. Absence důležitých hráčů se ovšem nijak neprojevila. S elánem hrající domácí soupeře nešetřili, zvítězili v pohodě 101:79 a oplatili soupeři těsnou porážku v první polovina základní části Kooperativa NBL.

Na úvodní trojku Váni sice odpověděl veterán Houška, po další dalekonosné střele Palyza už si ale Olomoucko vzalo vedení v průběhu první čtvrtiny pod kontrolu a odskočilo až na rozdíl osmi bodů ve polovině 4. minuty. Sluneta sice dokázala snížit až na rozdíl koše, poslední minuta periody však patřila smeči Dunanse a trestným hodům Palyzy, po kterých domácí vedli 22:16.
Po krátké pauze Hanáci přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a po trojkách Gogy a Palyzy odskočili na 30:18. ofenzivní smršť přinesla až šestnáctibodový rozdíl ve 14. minutě. Na ten ovšem Sluneta odpověděla sérií sedmi bodů v řadě. Další nápor si Olomoucko schovalo na konec poločasu. Rychlé kombinace obvykle končily v koši a Severočeši byli rádi, že za stavu 55:37 přišla přestávka.
Pokud Ústí přemýšlelo v kabině o nějakém obratu, domácí soupeře rychle vrátili do reality rychlou sérii osmi bodů v řadě. V polovině čtvrtiny sestava Predraga Benáčka vedla 67:40, o dvě minuty později to bylo po nájezdu Váni už o třicet bodů – 71:41. Až pak se ke slovu dostala Sluneta, ovšem rozdíl ve skóre zůstal i na konci třetí desetiminutovky propastný (79:54).
Koncovka přinesla volnější obranu ze stranu vedoucího týmu, přesto Sluneta pouze v jenom případě srazila ztrátu pod dvacet bodů. V závěru domácí navíc pokořili i hranici stovky, když svůj průnik pod koš přesně zakončil Sehnal.