BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00

Pohárové drama s dobrým koncem

23.01.2019 | Hodně velké drama přineslo čtvrtfinále Českého poháru mezi BK Olomoucko a Pardubicemi. Domácí rozhodně nebyli lepším týmem a téměř šestatřicet minut prohrávali. Povedeným závěrem však dokázali výsledek otočit a po vítězství 86:79 postoupili do závěrečného finálového turnaje.

Domácím vstup do utkání hrubě nevyšel. Po pěti minutách prohrávali 4:14, když na své konto připisovali především ztracené míče. Pardubice hrály v klidu a navyšovaly svůj náskok, Hanáky naopak trápilo zakončení. Například Palyza během první čtvrtiny neproměnil ani jedni ze čtyř střel. V deváté minutě hosté vedli dokonce 23:6, do konce desetiminutovky Olomoucko stačilo upravit na 11:23.
Hanáci bojovali, přesto se nemohli dostat do tempa a lehkost jim scházela i v průběhu druhé periody. V několika případech se dostali na rozdíl devíti bodů, Pardubice ale obvykle kontrolovaly přesnou střelou a drželi se ve vedení. Až v koncovce poločasu se Olomoucko vzchopilo a v poslední sekundě Váňa dalekonosnou střelou z dobrých deseti metrů upravil na 34:42.
V ofenzivě se příliš hráčům krajského výběru nedařilo ani po návratu z kabiny. Částečně to napravili urputným bráněním, díky němuž několikrát snížili na rozdíl tří bodů. Například po Souhlasově trojce na začátku 30. minuty. Necelé tři sekundy před koncem ale Pardubice odskočily na 66:59, když Williams proměnil čtyři šestky za faul a technickou chybu Pelka sedícího na střídačce.
Poslední čtvrtina byla hodně nervozní. Hru rozkouskovalo také několik udělených technických chyb. Přes narušenou plynulost duelu Hanáci bod po bodu snižovali ve 36. minutě dokonce Palyza vyrovnal na 74:74. Od té chvilky domácí dominovali a soupeři dovolili přidat pouze pět bodů. Sami dali dvanáct a v samotném závěru rozhodli o svém postupu.