příští zápas
BK JIP Pardubice - BK Olomoucko
29.02.2020 18:00

Královští Sokoli klovali třicet minut

26.01.2019 | Očekávané vítězství 85:52 si basketbalisté BK Olomoucka přivezli z Hradce Králové. Na půdě posledního týmu tabulky nejvyšší domácí soutěže to ale neměli vůbec jednoduché. Museli si totiž poradit s absencí nejlepšího střelce Lukáše Palyzy a také nepříjemnou obranou Královských sokolů, kteří ještě ve 31. minutě prohrávali pouze o devět bodů.

Průběh první čtvrtiny výrazně ovlivnil raketový vstup hostujícího týmu do utkání. Uběhly pouze dvě minuty a domácí střídačka si za stavu 0:9 brala oddechový čas. Po pěti minutách Hradec ztrácel za stavu 4:11 osm bodů, o dvě minuty později byl ovšem náskok Olomoucka již dvouciferný, když Douglas proměnil svoji střelu z dálky (16:6). Královští Sokoli se v útoku prosazovali jen s velkými obtížemi a tomu odpovídalo skóre 11:20 z jejich pohledu po deseti minutách.
Až do 15. minuty se zdálo, že krajský výběr nebude mít velké problémy. Vedl až o třináct bodů, ještě v probíhající 16. minutě 30:18. Pak se ovšem Východočeši sérií osmi bodů v řadě dotáhli a své manko snížili na pouhé čtyři body. V koncovce poločasu Hanáci pár bodů přidali, poslední slovo měl však domácí Kolář a jeho trojka upravila skóre na 33:29 pro Olomoucko po dvaceti minutách.
Také třetí perioda potvrdila, že střelci na obou stranách neměli optimální den a naopak obrany byly ochotné udělat maximum, aby ztížily zakončení. Urputné souboje dominovaly nad krásou. Sokolům se navíc dařilo držet přijatelnou ztrátu a do poslední desetiminutovky se vstupovalo a stavu 41:50.
Vyrovnaný duel rozhodly dvě slepené trojky Olomoucka v rozmezí 33. a 34. minuty. Po trefách Pelka a Douglase vedli hosté60:44, vzápětí svůj nájezd proměnil Goga a z tohoto úderu se basketbalisté Hradce nezvedli. Ti v závěru totálně odpadli a umožnili Hanákům, aby si vylepšili skóre.

1ERA Basketball Nymburk222202214:1612100.0
2BK Opava221751904:167277.3
3DEKSTONE Tuři Svitavy221661919:178372.7
4BK JIP Pardubice221391751:166259.1
5BK Olomoucko2212101912:182554.5
6SLUNETA Ústí nad Labem2212101795:187254.5
7USK Praha2211111804:179950.0
8BK ARMEX Děčín2210121782:180045.5