BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00

Sladká odveta a stovka k tomu

06.02.2019 | Z poslední domácí porážky se basketbalisté BK Olomoucko poučili. Na začátku nadstavbové skupiny A1 opět přivítali Svitavy a tentokrát vlastní palubovku uhájili. Tury porazili rozdílem třídy 106:81, když soupeři ve druhém poločase dovolili pouze třiatřicet bodů.

Dobrý vstup do utkání přinesl vedení 5:0  náskok domácích rychle rostl. Na začátku páté minuty dokonce Douglas upravil na 16:5 a zdálo se, že domácím narostou křídla. Svitavy ovšem nepanikařily a postupně se vracely do zápasu. Ve druhé části čtvrtiny svoji ztrátu vymazaly a samy šly do vedení. Díky čtyřem úspěšným trojkám Tuři vstupovali do dalšího dějství za příznivého stavu 25:23.
Olomoucko po pauze rychle srovnalo krok, hosté však kontrovali a v 15. minutě Hanáci ztráceli sedm bodů (33:40). O dvě minuty později snížili na rozdíl jediného bodu, po koši Kováře a trojce Slezáka se zase propadli. Koncovku poločasu však zvládli. Do sirény snížili na 47:48 a měli dokonce k dispozici poslední střelu. Přihrávka Pelka na Douglase ovšem neměla potřebné parametry.
Přestávka Olomoucku pomohla. Do druhého poločasu vstoupili úspěšnou sérií 10:1 a rázem vedli 57:49. Vzápětí si Slezák udělal čtvrtý faul a Douglas z trestných hodů natáhl domácí vedení na dvouciferný rozdíl. Až v tomto okamžiku se probudili svitavští střelci a během dvou útoků ubrali ze své ztráty šest bodů. Skvělou odpovědí byla zlepšená obrana, kterou si žlutomodří pomohli a soupeři odskočili na 75:63 po třiceti minutách.
Poslední úder dostali Tuři hned na začátku poslední čtvrtiny. Po sedmi inkasovaných bodech v řadě měli domácí na své straně vedení 82:63. O dvacet to bylo pět minut před koncem a stovku pokořil v polovině 38. minuty přesnou trojkou Váňa.