BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00

Lepší fyzička zlomila odpor Válečníků

10.02.2019 | Zápasu o třetí místo se často říká utkání zklamaných a podle toho i výkony týmů na obou stranách vypadají. V novojičínském turnaji Českého poháru to ale neplatilo. Bronzové medaile se ukázaly jako dostatečná motivaci pro BK Olomoucko i BK Děčín, aby se oklepaly ze semifinálových neúspěchů, zregenerovaly a předvedly to nejlepší, co v nich je. Lépe se to povedlo Hanákům, kteří po výsledku 86:78 získali pro nový klub první výrazný úspěch.

První útoky probíhaly podle představ Olomoucka, Válečníci ale postupně získávali půdu pod nohama a v 5. minutě otočili skóre. Pomohly jim k tomu čtyři ztráty soupeře při rozehrávce, které trestal především Carslon. Hanáci dokonce v průběhu osmé minuty prohrávali dvouciferným rozdílem 11:21 a na přijatelných 17:23 po první čtvrtině snížili v samotné koncovce periody.
Ještě ve 12. minutě Severočeši odskočili na dvouciferný rozdíl, když Kroutilova trojka znamenala zvýšení jejich vedení na 30:19. Pak ale Hanáci začali svoji ztrátu stahovat. Po pěti minutách druhé čtvrtiny už prohrávali pouze o šest bodů (30:36) a do konce poločasu téměř vyrovnali. Závěrečný koš Douglase stanovil skóre 43:45 po dvaceti minutách a zajistil dramatické pokračování zápasu.
Ve druhé půli se začala nejvíc projevovat únava Děčín. Svěřenci trenéra Budínského bez rychlého protiútoku jen těžko hledali recept na obranu soupeře. Když se navíc v ofenzivě probudil Javonte Douglas, začalo Severočechům téct do bot. Olomoucko si rychle vypracovalo desetibodový náskok a deset minut před koncem vedlo 74:64.
Děčínští basketbalisté ještě aktivovali nouzové energetické zásoby a především v obraně se snažili soupeři zamezit přímou cestu k bronzovým medailím. Ale už to prostě nešlo. Olomoucko hrálo na vlně. Hanáci si zkušeně hýčkali desetibodový náskok, Děčín nutili do těžkých střel a navíc sami dokázali skórovat po rychlém přechodu do útoku.