Dekstone Tuři Svitavy - BK Olomoucko 93:96
příští zápas
BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem
23.03.2019 18:00

Poklidná příprava s Hradcem s očekávaným výsledkem

19.02.2019 | Pouze v devíti hráčích nastoupili basketbalisté BK Olomoucko do přípravného utkání proti Královským Sokolům. Hosté z Hradce Králové dorazili téměř kompletní a druhý poločas dokonce o dva body vyhráli. S konečným výsledkem 93:79 byli přesto spokojenější domácí basketbalisté.

Od začátku se hrálo v tréninkovém tempu a obrany nebyly příliš důsledné. Využíval toho především Pelko, který během prvního střídání zaznamenal devět bodů za čtyři minuty. Domácí sestavě pomohl k vedení 14:7, které Olomoucko navýšilo až na 19:9. Basketbalisté Hradce se dokázali přiblížit až na 23:21 v průběhu deváté minuty, závěrečný signál ovšem po trojce Klepače přinesl skóre 28:21 po první periodě.
O chvíli později domácí Sokolům opět odskočili a v 15. minutě to bylo 35:25. Rozdíl ve skóre se od té doby na několik minut prakticky nepohnul. O razantní směnu se v závěru poločasu postaral Váňa, který dal osm bodů v řadě, zatím co hostující tým nedokázal proměnit ani jednu ze čtyř střel. Díky tomu Hanáci v poločase vedli 49:33 a mohli si zaslouženě užít přestávku po druhé čtvrtině.
Poklidné tempo se předneslo i do druhého poločasu. Ve 23. minutě to bylo poprvé o dvacet – 58:38. domácí sice nasbírali docela vysoký počet osobních chyb, přesto svůj náskok drželi bez větších problémů, než přišla poslední minuta. V ní Hradec Králové zaznamenal rychlých pět bodů, po kterých upravil na 74:59.
V průběhu závěrečné desetiminutovky se několikrát hradečtí hráči bodově přiblížili, jejich maximem bylo stažení skóre na 77:87 necelé čtyři minuty před koncem. Proti pestřeji hrajícím Hanákům, kteří měli ve svém středu hned šest dvouciferných střelců to však nestačilo.

BK Olomoucko – Královští Sokoli Hradec Králové 93:79 (28:21, 49:33, 74:59)
Nejlepší střelci: Dunans 15, Sehnal 14, Váňa, Dedek, Mikulič, Pelko 11 – Marquardt 19, Sedmák 16, Andres 9.