BK Olomoucko - Svit 96:91
16.09.2019 17:00

Ostrava se snažila, domácí ale prohru nepřipustili

26.02.2019 | Kromě zraněného Jana Močnika dostali v přípravném utkání proti Ostravě volno také Marek Sehnal, Jiří Dedek nebo Thomas Dunans, nominovaná devítka BK Olomoucko ale předvedla svižný výkon především v prvním poločase a výhrou 90:85 si zpestřila konec ligové přestávky.

Do sestavy se po splnění reprezentačních povinností vrátil kapitán Lukáš Palyza, po návratu ze Spojených států nastoupil také Javonte Douglas. Zpočátku to však táhnul Hanáci především Jure Pelko. Trefoval své střely, přihrával a s jeho pomocí domácí získali už v první čtvrtině dvouciferné vedení. Poslední koš současně s klaksonem proměnil Norwa a upravil na 22:10.
Ve druhé čtvrtině utkání připomínalo chvílemi exhibici. O smečované koše se staral Douglas po přihrávkách Pelka. Oba hráči nabídli v 15. minutě velkou lahůdku. Pelko narazil míč o desku a jeho pobídku pivot využil košem na 34:14. Ostravě se příliš nedařilo. Až ke konci poločasu se při zakončení dokázala více prosadit. Přesto po dvaceti minutách Olomoucko vedlo 49:35.
Do třetí čtvrtiny ovšem domácí nastoupili lehkovážněji a Nová huť začala snižovat. Ve 25. minutě se přiblížila dokonce na rozdíl šesti bodů (56:49). Další ofenzivu soupeře žlutomodří zastavili po přesných střelách z dálky a i když je trápil především Stanojevič, vedli deset minut před koncem 70:59.
Ještě ve 33. minutě se zdálo, že utkání může nabídnou zajímavou zápletku, když ostravský Boggs upravil na 75:65. V tu chvíli se však připomenuli domácí lídři. Douglas proměnil koš s faulem, Palyza trefil dlouhou trojku a Douglas přidal navrch ještě jednu smeč. Za stavu 83:65 bylo během chvilky rozhodnuto, přestože Nová huť v závěru dotahovala zásluhou Nábělka.