Dekstone Tuři Svitavy - BK Olomoucko 91:84
příští zápas
BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy
25.05.2019 18:00

Váňovy body zařídily pardubickou výhru

06.03.2019 | Do poločasu se František Váňa v utkání proti Pardubicím mezi střelce nezapsal, po pauze ale zaznamenal devatenáct bodů a byl klíčovou postavou BK Olomoucko, které se po výsledku 98:91 radovalo na půdě soupeře. Domácím nepomohlo ani šestadvacet úspěšných doskoků a celkově 22 bodů z opakovaných střel.

Hned od začátku hráči Olomoucka potvrzovali, že mají velký útočný potenciál a téměř celou čtvrtinu vedli. Velkou zásluhu měl na tom kapitán Palyza, do první pauzy stihnul čtrnáct bodů a také jeho zásluhou vedli hosté v osmé minutě 21:13. Zaostávali ovšem pod vlastním košem, kde Pardubice během úvodní periody získaly neuvěřitelných deset útočných doskoků a díky tomu prohrávaly pouze 22:26.
V dalších minutách ke zlepšení v defenzivě nedošlo a když se přestalo dařil i střelecky, Východočeši začali dotahovat. Ve 12. minutě Škranc trojkou vyrovnal a o dvě minuty později Půlpán otočil na 34:33 pro Pardubice. Postupně odskočili až na rozdíl šesti bodů, coož byl důsledek osmi poločasových ztrát Hanáků. Současně s poločasovou sirénou navíc inkasovali dlouhou trojku z ruky Půlpána a prohrávali 41:49.
Olomoucku nepomohla ani přestávka. Domácí byli neustále důrazní na útočném doskoku a díky tomu získali dvouciferné vedení. Hanáci sice stáhli na rozdíl čtyř bodů, po dalším výpadku defenzivy ovšem Svobodova trojka znamenala pardubické vedení 67:53. Pomohly až dvě slepené trojky Váni a jeho přesná muška znamenala, že do poslední periody vstupovali soupeři za stavu 69:62 pro Beksu.
V závěrečné části došlo k velkému obratu. Čtyři minuty před koncem střetnutí Váňa šesti body v řadě snížil na 80:81a necelé dvě minuty před koncem Douglas otočil skóre. Z dálky se pak trefil ještě Pelko a když v závěru udělal nesportovní faul Švrdlík, bylo zřejmé, se výhru budou slavit Hanáci.