BK Olomoucko - Svit 96:91
16.09.2019 17:00

Hanáci rozhodli po návratu z kabiny

09.03.2019 | Další povedený zápas předvedli basketbalisté BK Olomoucko proti Děčínu. Tým ze severu Čech přijel s přáním ukončit sérii šesti porážek v řadě, jeho šance ale zlikvidovali domácí hráči ve třetí čtvrtině v níž dali devětadvacet bodů. Po vítězství 90:71 dosáhli už na šestnácté vítězství v sezoně.

Lepší začátek si hráči Olomoucka nemohli přát. Trefili první čtyři střely za tři body a díku tomu, že hosté měli při zakončení problémy, získali už v 5. minutě dvouciferný náskok 16:6. Pak se ovšem jejich střelecké představení zaseklo a dvě minuty před koncem čtvrtiny Pomikálek z dálky snížil na rozdíl pěti bodů. Závěr periody ovšem přinesl domácí zlepšení a průběžné skóre 24:15.
Druhá čtvrtina už přinesla očekávanou agresivní podívanou, v níž soupeři střídali světlejší okamžiky a slabší chvilky. Děčínský Šiška přiblížil ve 12. minutě spoluhráče na rozdíl šesti bodů, vzápětí ovšem trojkou odpověděl Sehnal. V polovině 16. minuty se dokonce náskok Hanáků ztenčil na dva body, o poločasovém vedení 51:36 se v závěru postaral trestnými hody Mikulič.
Válečníci se po přestávce pokusili výsledek otočit a po dvou minutách snížili na rozdíl tří bodů. Následovala však šňůra dvanácti bodů Olomoucka, během níž své první body zaznamenal i domácí kapitán Palyza a to byl po Severočechy hodně těžký úder. Chvílemi prohrávali až o 18 bodů a deset minut před koncem byli Hanáci za stavu 70:54 kousek od vítězství.
Severočeši to ještě nezabalili a po trojce Grunta se přiblížili na začátku 34. minuty na jedenáct bodů (72:61). Okamžitě je ovšem zmrazil svým tříbodovým projektilem Pelko a Hanáci si došli pro jednoznačný úspěch.