příští zápas
BK JIP Pardubice - BK Olomoucko
19.10.2019 18:00

Oslabené Olomoucko vzdorovalo přes půl zápasu

27.03.2019 | V nedávno otevřené hale Klimeška v Kutné Hoře nastoupili basketbalisté BK Olomoucko proti Nymburku. Především v první půli soupeře trápili, přesto prohráli 83:105, když se museli obejít bez absentující dvojice Douglas, Mikulič.

Do utkání překvapivě vstoupili lépe hráči Olomoucka, kteří se několikrát trefili z dálky a svého soupeře viditelně zaskočili. Po celou první čtvrtinu se jim navíc dařilo také v defenzivě a tomu odpovídalo skóre. Nymburk se ani jednou nedostal do vedení, nikdy ovšem nenabral nějakou velkou ztrátu. Když se navíc dvacet sekund před koncem periody prosadil z dálky Pumprla, bylo to po deseti minutách 19:19.
Vyrovnané skóre s domácím favoritem drželi Hanáci ještě ve 14. minutě za stavu 29:29. Až pak se polabský celek začal více prosazovat. Nejprve odskočil na rozdíl sedmi bodů (38:31). Na to ještě hosté odpověděli a stáli na rozdíl dvou košů. Pak ale zaúřadoval Benda a Nymburk odskočil na devět bodů, což platilo do poslední minuty. V té ale trefil dvě trojky v řadě Pumprla a stanovil poločasové skóre 53:40 pro Nymburk.
Do druhého poločasu již nenastoupil zdravotně indisponovaný kapitán Olomoucka Lukáš Palyza, přesto hosté dali prvních pět bodů v řadě a snažili se o návrat do utkání. Postupně jim však začaly docházet síly, což bylo patrné především v obraně. V domácím dresu měli střelci stále více prostoru a nenechali se zahanbit. Díky jejich dobré mušce vedl Nymburk před začátkem poslední čtvrtiny 83:65.
Hned po krátké pauze natáhl domácí vedení na dvacet bodů Peterka a za rozhodnutého stavu odstartoval pasáž, která se musela divákům líbit. Obrany na obou stranách mírně povolily a v útoku bylo více místa k pohledným akcím. Hanáci sice inkasovali stovku, mohli však dát velký prostor nadějné dvojici Sychra, Klepač.

1ERA Basketball Nymburk330291:197100.0
2BK Opava330278:198100.0
3SLUNETA Ústí nad Labem330297:275100.0
4BK Olomoucko321280:24766.7
5USK Praha321253:22766.7
6BK JIP Pardubice321236:21566.7
7BK ARMEX Děčín321252:25866.7
8DEKSTONE Tuři Svitavy312271:27033.3