BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00

Porážka před začátkem play - off

10.04.2019 | Porážkou se s nadstavbovou skupinou A1 rozloučili basketbalisté BK Olomoucko. V Opavě ztratili utkání v poměru 64:72 , když se museli obejít bez zraněného juřeno Pelka a scházel jim tak klasický rozehrávač.

Hanáky nakopla hned první úspěšná trojka Douglase a od té chvíle byli ve vedení. Slezané se dlouho nemohli pořádně trefit do koše a v páté minutě znamenala trojka Sehnala hostující vedení 14:4. Další nápor zastavil oddechový čas, po kterém pěti body v řadě zavelel do útoku opavský Šiřina. Jeho spoluhráči kapitána podpořili a dostali se až na rozdíl tří bodů na začátku 10. minuty. Poslední slovo měl ovšem Norwa a upravil na 18:14 pro Olomoucko po první čtvrtině.
Od začátku druhé periody Opava vysunula obranu až na polovinu soupeře a úspěšně napadala jeho rozehrávku. Rychle otočila výsledek a v 16 minutě dokonce vedla 31:26. V dalších dvou minutách ale naprosto selhala pod vlastním košem, inkasovala šest bodů v řadě a přišla o svůj náskok. Když navíc při posledním útoku poločasu neuhlídala Váňu, prohrávala po dvaceti minutách 36:40.
Hned po návratu z kabiny snížil na rozdíl jediného bodu střelou z dálky Šiřina, Olomoucko přesto drželo vedení až do 27. minuty, kdy další trojkou vyrovnal na 48:48 Kouřil. Právě jeho nasazení přineslo další výsledkový obrat. Po třetí čtvrtině měli Slezané na své straně vedení 55:51 a to ještě rozhodčí neuznali závěrečný koš Slavíka, který podle jejich názoru padl až po uplynutí vymezeného času.
Na začátku posledního herního úseku Hanákům navíc odešla střelba, čehož svěřenci Petra Czudka dokázali využít. Ve 35. minutě Klečka z trestných hodů natáhl náskok na dvouciferný rozdíl (64:53) a Opava již nějaké drama nepřipustila.