Dekstone Tuři Svitavy - BK Olomoucko 91:84
příští zápas
BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy
25.05.2019 18:00

Bolestivá a krutá porážka v nastaveném čase

09.05.2019 | Naprosto vyrovnanou partii sehráli basketbalisté Olomoucka ve druhém semifinále s mistrem. Šampiona dostali po výsledku 73:73 dokonce do prodloužení, v něm se už favorit prosadil. Porážka 78:88 však byla až příliš krutá.

Skóre otevřel trojkou Palyza a od té chvíle hosté vedli. V průběhu čtvrtiny získali náskok osmi bodů (11:3), když dokázali potrestat sedm ztrát svého soupeře. Nymburk míchal sestavou a zásluhou Myerse snížil až na rozdíl tří bodů v osmé minutě. Hanáci ovšem okamžitě dokázali odpovědět především zásluhou Petra Bohačíka ovládli zahajovací periodu v poměru 20:13.
Stačila však jediná minuta, ve které hosté třikrát přišli o míč a domácí sedmi body snížili na 19:20. Ve 13. minutě šli po trestných hodech Pumprly poprvé do vedení (23:22), zápasili ale s nepříliš přesnou střelbou a o čtyři minuty později si Olomoucko těsný náskok vzdalo zpět. Přestože Jaromír Bohačík ještě jednou trojkou dokázal vyrovnat, vyhráli hosté první poločas 34:31.
Hned po návratu z kabiny sice Davis vyrovnal, Pelko s Palyzou vzápětí zařídili hostům opět náskok šesti bodů a o malinký kousek vepředu byli po celou čtvrtinu, byť Nymburk několikrát snížil na rozdíl jediného bodu. Solidně k tomu přispěl Mikulič sedmi body během několika minut. Dvě sekundy před koncem čtvrtiny však proměnil těžkou trojku domácí Bohačík a do poslední části se vstupovalo za stavu 56:54 pro hosty.
Velké drama vrcholilo v závěru. Sedmdesát sekund před koncem domácí vedli o čtyři body, Pelko i tak dostal zápas do prodloužení. V nastavení se favorit už prosadil. Olomoucku v užší rotaci došly síly, dvě minuty před koncem prohrávalo 75:83 a nemělo už energii na obrat.