BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 104:61
příští zápas
USK Praha - BK Olomoucko
14.12.2019 17:30

Ani 24 minut vedení na výhru nestačilo

12.05.2019 | Ani na třetí pokus se basketbalistům BK Olomoucko nepodařilo v ligovém semifinále porazit Nymburk. Opět byli hodně blízko, dokonce vedli více minut, než soupeř. Ten ovšem v posledních deseti minutách ovládl palubovku a po výsledku 85:76 získal postupový mečbol.

Už po dvou minutách domácí vedli 6:0, když navíc dali dva efektní koše. Nymburk se rozjížděl pomaleji a nedokázal bránit především Douglase, který měl na svém kontě už po čtyřech minutách devět bodů. Na začátku 6. minuty byl při úspěšné trojce faulovaný Palyza a po trestném hodu to bylo dokonce 19:8. V závěru čtvrtiny mistr potrestal některé ztráty na útočné polovině, přesto domácí vedli 27:20 po deseti minutách.
Krátká pauza vychýlila domácím střeleckou mušku, podobně na tom byl ale také soupeř. Až čtyři body Pelka v řadě znamenaly, že se Hanáci od soupeře opět odpoutali – 34:24. Po dalším bodovém suchu hosté snížili na 31:34, bodovou pauzu pak z trestných hodů ukončil Petr Bohačík. Nymburk v poslední minutě sice dokázal vyrovnat, po koši Dunanse ale domácí přece jen odcházeli do kabiny s vedením 40:38.
Hned po pauze úřadující šampioni výsledek otočili a ve 21. minutě poprvé vedli 42:40. Po dalších třech minutách a trestných hodech Douglase domácí opět překlopili skóre, v té době měl ovšem MVP sezony čtyři osobní chyby. Musel na střídačku a i díky tomu ve 28. minutě Hanáci prohrávali o čtyři body (51:55). Dokázali ovšem odpovědět a před poslední čtvrtinou vedli 64:60.
Střelci Nymburka obstarali prvních jedenáct bodů závěrečné periody a nasměrovali svůj tým ke třetímu bodu. Pět minut před koncem se po diskuzích dopustil páté osobní chyby Douglas a bylo rozhodnuto.

1ERA Basketball Nymburk161601592:1156100.0
2BK Opava131211199:94692.3
3BK JIP Pardubice13941026:95569.2
4DEKSTONE Tuři Svitavy13851124:105661.5
5BK Olomoucko14861216:115657.1
6SLUNETA Ústí nad Labem13761071:115053.8
7USK Praha14771113:113950.0
8BK ARMEX Děčín13671046:104146.2