BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 104:61
příští zápas
USK Praha - BK Olomoucko
14.12.2019 17:30

Semifinále končí, došly síly

13.05.2019 | Hned první postupový mečbol dokázali využit basketbalisté Nymburka na palubovce Sportcentra DDM v Prostějově. BK Olomoucko ztratil s mistrem i druhé domácí utkání, tentokrát po výsledku 67:102 a celou sérii prohrál 0:4 na zápasy.

Hned první dva útoky naznačily, že předchozí zápasy stály domácí výběr příliš sil. Mistr své střely proměnil, na druhé straně se vždy míč odrazil od obroučky. Ve 3. minutě sice Olomoucko dokázalo vyrovnat, jejich chvilkové vzepětí okamžitě zastavil šesti body Jaromír Bohačík. Minutu a půl před koncem čtvrtiny hosté vedli už o deset bodů a úvodní desetiminutovku ovládli v poměru 25:15.
Oživení na palubovku přinesl Váňa, jehož první dvě střely z dálky našly svůj cíl a díky tomu ztráta chvíli nenarůstala. Ani to nestačilo. Domácí se individuálními akcemi snažili nepříznivý vývoj zlomit, těžké střely jim ale neseděly. Polabský celek se naopak dostal do velké pohody a v 16. minutě odskočil na rozdíl dvaceti bodů – 25:45. Ani pak nepolevil a Olomoucko v poločase prohrávalo 34:62.
Dvanáct sekund po pauze Myers smečí navýšil rozdíl na rovných třicet bodů. Domácí se i za rozhodnutého stavu snažili dohrál střetnutí se ctí, současně dal kouč Predrag Benáček i prostor mladým hráčům. Už ve třetí periodě se dostal na palubovku například pivot Sychra, některé pasáže hrála výhradně česká sestava, která přivedla zápas za stavu 47:81 do poslední čtvrtiny.
V ní se už polevili také hosté, ovšem pokoření stobodové hranice si nenechali ujít. Postaral se o to nymburský veterán Benda necelé dvě minuty před koncem. Druhý cíl – udržet soupeře pod šedesáti body – se ovšem Nymburku nepodařil.

1ERA Basketball Nymburk161601592:1156100.0
2BK Opava131211199:94692.3
3BK JIP Pardubice13941026:95569.2
4DEKSTONE Tuři Svitavy13851124:105661.5
5BK Olomoucko14861216:115657.1
6SLUNETA Ústí nad Labem13761071:115053.8
7USK Praha14771113:113950.0
8BK ARMEX Děčín13671046:104146.2