BK Olomoucko - Dekstone Tuři Svitavy 100:88
25.05.2019 18:00

Skvělá výhra na půdě Turů přiblížila medaili

23.05.2019 | Smrští čtyřiatřiceti bodů v průběhu druhé čtvrtiny rozhodli basketbalisté Olomoucka o svém vítězství 91:84 na půdě svitavských Turů. V sérii o konečné třetí místo v nejvyšší soutěži díky tomu získali důležitý první bod, když na půdě soupeře vyhráli poprvé v sezoně.

První čtyři střelecké pokusy hosté minuli a nabrali už po dvou minutách ztrátu šesti bodů. Rychle se ale dokázali zvednout a v polovině páté minuty po koši Bohačíka vyrovnali na 10:10. Tuři si sice několikrát vzali vedení zpět, nedařilo se jim však při střelbě z dálky a do žádného většího náskoku se nedostali. Hanáci naopak v první čtvrtině proměnili hned pět trojek a díky tomu vedli 21:19.
Na dobré minuty navázali ve druhé periodě, rychle vedli 27:19 a přinutili soupeře k oddechovému času. Krátkou pauzu si vzalo i Olomoucko po další minutě, kdy se Tuři přiblížili na tři body. Pak se ovšem o své slovo přihlásil Douglas. Dal dvanáct bodů svého týmu v řadě a zařídil vedení 41:28 v 17. minutě. Svitavský tým byl otřesený a jeho výpadku Hanáci využili k navýšení náskoku na 55:35 po dvaceti minutách.
Z pohledu rozdílu ve skóre se třetí čtvrtina téměř nemusela hrát. Tuři se zkusili svoji ztrátu korigovat, maximálně ale umazali ze svého manka čtyři body (49:65) ve 25. minutě. Zkoušeli těžké střely z dálky, pálili z nepřipravených pozic po několika sekundách na útočné palubovce. Olomoucko naopak hrálo rozvážně, stačilo ale bodovat a deset minut před koncem vedlo 78:60.
Domácí tým se nechtěl vzdát a bojoval až do konce. Tři minuty před koncem zápasu upravili dokonce na 77:88 a kouč Predrag Benáček v průběhu oddechového času své hráče musel uklidnit. Následující trojka Palyzy ale přinesla klid do úplné koncovky.