BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 104:61
příští zápas
USK Praha - BK Olomoucko
14.12.2019 17:30

Slavíme první medaili v historii!!!

25.05.2019 | Velkou vůli ukázali basketbalisté BK Olomoucko v posledním utkání sezony. Jejich odvetný duel v sérii o bronz rozhodli ve třetí periodě. Tento úsek vyhráli o osm bodů, což stačilo. Svěřenci kouče Predraga Benáčka zvítězili 100:88 a získali historickou medaili.

Na úvodní koš Aikena odpověděl trojkou Palyza a od té doby se hosté v první periodě pouze ve dvou případech propracovali k nerozhodnému výsledku. Tuři se snažili zaskočit Hanáky střelbou z dálky, proměnili ovšem až svoji devátou trojku. V polovině desáté minuty se i s menší dávkou štěstí trefil Slezák a vyrovnal na 23:23. Po závěrečném koši Mikuliče za dva body ovšem domácí přece jen po první čtvrtině vedli.
O dvě minuty později Douglas proměnil brejk, navýšil náskok na 32:25 a přinutil svitavskou lavičku vybrat oddechový čas. Pak přišla krásná akce po ose Palyza – Sehnal a náskok Olomoucka byl poprvé dvouciferný (38:28). Tuři ovšem nesložili zbraně, dokázali se také prosadit a čekali na svoji šanci. Přišla v závěru poločasu, kdy Hanáci udělali dvě chyby v řadě a o pauze neměli za stavu 55:49 nic jistého.
Po obrátce se chvíli hrálo koš za koš, což oba protivníky pořádně nastartovalo. Domácí v pravou chvíli dokázali navíc zvýšit rychlost a to se odrazilo v průběžném výsledku. Na začátku 25. minuty po průniku Pelka Olomoucko vedlo 66:56. Vzápětí ještě přitáhlo šrouby a když se z dálky trefil Palyza, bylo to ve 27. minutě rázem 75:58. O ještě větší náskok se domácí připravili drobnými chybami, i tak byli deset minut před koncem za stavu 80:66 kousek od medaile.
Po další šňůře šesti bodů se už zdálo být rozhodnuto, Tuři se však ještě jednou přiblížili na rozdíl třinácti bodů, ve 35. minutě ovšem opět ztráceli devatenáct bodů a Olomoucko mohlo začít slavit.

1ERA Basketball Nymburk161601592:1156100.0
2BK Opava131211199:94692.3
3BK JIP Pardubice13941026:95569.2
4DEKSTONE Tuři Svitavy13851124:105661.5
5BK Olomoucko14861216:115657.1
6SLUNETA Ústí nad Labem13761071:115053.8
7USK Praha14771113:113950.0
8BK ARMEX Děčín13671046:104146.2