SLUNETA Ústí nad Labem - BK Olomoucko
08.04.2020 ZRUŠENO

Sokoli drželi krok jen osm minut

05.10.2019 | Vítězný vstup do sezony mají za sebou basketbalisté BK Olomoucko. Před vlastními diváky si s přehledem porazili s Hradcem Králové. Královské sokoly přejeli po výsledku 93:70, když měli hned pět dvouciferných střelců.

Do zápasu vstoupili domácí v sestavě Kouřil, Morgan, Palyza, Douglas, Josipovič. Na začátku se jim ovšem nedařilo. Prohrávali 0:6, když minuli prvních pět střeleckých pokusů. Až pak se trefil Palyza, Sokoli i tak drželi vedení až do 8. minutě, kdy Kouřil otočil na 13:11 po přesné střele za tři body. Od tohoto okamžiku až do konce čtvrtiny byli Hanáci lepší a úvodní periodu vyhráli 20:13.
Hned následující útok zakončil střelou z dálky Douglas a zařídil dvojciferné vedení, na konci 12. minuty za stavu 25:13 navíc přinutil hostující střídačku vzít oddechový čas. Přesto tým Olomoucka dokázal odskočit ve 14. minutě na 30:13. Kanonáda pokračovala a dvě minuty před pauzou už Palyza další trojkou upravoval na 43:22 pro domácí sestavu. Ta sice pak mírně polevila, i tak vedla 44:28 po dvaceti minutách.
Také úvod druhého poločasu patřil basketbalistům z Hradce Králové, kteří dokázali snížit svoji ztrátu až na rozdíl dvanácti bodů. Od stavu 47:35 ve 23. minutě ale Sokoli až do konce třetí desetiminutovky dokázali přidat pouze sedm bodů a to Hanákům dokonale vyhovovalo. Bez větších problémů navyšovali skóre a do poslední čtvrtiny vstupovali za stavu 67:42.
Uvolněně hrající „žlutá lavina“ bavila fanoušky i v závěrečné pasáži. S lehkostí se prosazovala na útočné polovině a ve 32. minutě odskočila už na rozdíl třiceti bodů (74:44) a koncovku dohrávala v uvolněném tempu.

1ERA Basketball Nymburk222202214:1612100.0
2BK Opava221751904:167277.3
3DEKSTONE Tuři Svitavy221661919:178372.7
4BK JIP Pardubice221391751:166259.1
5BK Olomoucko2212101912:182554.5
6SLUNETA Ústí nad Labem2212101795:187254.5
7USK Praha2211111804:179950.0
8BK ARMEX Děčín2210121782:180045.5