příští zápas
ERA Basketball Nymburk - BK Olomoucko
04.04.2020 ZRUŠENO

S mistrem jsme drželi krok poločas

09.11.2019 | Podle očekávání skončilo ligové utkání mezi Olomouckem a Nymburkem v 8. kole Kooperativa NBL. Hostující mistr vyhrál vysoko 106:70, když rozhodl ve druhém poločase, který vyhrál o devětadvacet bodů.

V zahajovací sestavě překvapivě nastoupil nadějný Viktor Vašát a rozhodně se velkých jmen nezalekl. Zaznamenal první bod domácích a během úvodních pěti minut získal dva útočné doskoky. I díky tomu ve 4. minutě drželi Hanáci po koši Kouřila nerozhodný stav 7:7 a ještě necelé dvě minuty před koncem čtvrtiny ztráceli jediný bod. Až pak mistr mírně odskočil, přesto bylo skóre pro Olomoucko přijatelné – 15:19.
Nymburk si ve druhé části dokázal pomoci střídáním. Díky větší rotaci držel vysoké tempo, kterému „žlutí“ odolávali s velkými obtížemi. Ve 14. minutě po trestných hodech Almeiny poprvé prohrávali dvouciferným rozdílem 20:31. Domácí snížili na rozdíl šesti bodů, a přestože jejich ztráta vzápětí narostla na dvanáct bodů, odcházeli díky povedenému závěru do kabiny při výsledku 38:45.
Po návratu na palubovku Jiří Dedek trojkou snížil na 41:47, pak ale přišla série nymburských smrtících útoku a ta prakticky rozhodla o vítězi. Ve 25. minutě Nymburk vedl 60:44, když při zakončení několikrát zazářil nestárnoucí Pumprla. Domácí navíc netrefili několik otevřených střel i trestných hodů. K tomu se dopustili čtyř ztrát v rychlém sledu a po třiceti minutách prohrávali 56:71.
Hanákům docházela šťáva, což bylo patrné na obou polovinách palubovky. Pod vlastním košem nedokázali rychle přistupovat ke střelcům, v útoku se úbytek sil projevil nepřesným zakončením a ve 33. minutě hostující Šafarčík natáhl vedení šampionů na 78:57. V koncovce se navíc střelecky utrhnul Hruban a s jeho pomocí překonali hosté dvě a půl minuty před koncem i hranici stovky.

1ERA Basketball Nymburk222202214:1612100.0
2BK Opava221751904:167277.3
3DEKSTONE Tuři Svitavy221661919:178372.7
4BK JIP Pardubice221391751:166259.1
5BK Olomoucko2212101912:182554.5
6SLUNETA Ústí nad Labem2212101795:187254.5
7USK Praha2211111804:179950.0
8BK ARMEX Děčín2210121782:180045.5