BK Olomoucko - Sluneta Ústí nad Labem 104:61
příští zápas
USK Praha - BK Olomoucko
14.12.2019 17:30

Tři dobré čtvrtiny stačily na Brno

16.11.2019 | Na půdě nevyzpytatelného Brna se představili basketbalisté Olomoucka v rámci 10. kola Kooperativa NBL. Svého soupeře přehráli slušnou obranou a vyhráli 72:63, když přežili i herní výpadek v poslední čtvrtině.

Po úvodním rozskoku se oba týmy chvilku seznamovaly s prostředím a první koš padl až po dvou minutách. Ani jeden ze soupeřů si nedokázal vypracovat větší náskok. Častěji ve vedení byli hosté, na konci 8. minuty bylo přesto skóre nerozhodné – 12:12. V poslední minutě čtvrtiny se ale důrazně přihlásil o slovo Palyza pěti body v řadě a když jeho příspěvek podpořil trestným hodem Goga, vedli Hanáci 18:12.
Vstup do druhé části už ale měli hosté raketový a během jediné minuty odskočili na 23:12 a domácí rychle brali oddechový čas. Příliš to nezabralo. Olomoucko ničilo soupeře rychlým přechodem do útoku a po sérii dalších sedmi bodů Brno prohrávalo 12:30. Další okamžiky už pro hosty tak úspěšné nebyly a do konce čtvrtiny už přidali pouze sedm bodů. Pomohli si ale dobrou obranou a díky tomu měli po dvaceti minutách v zádech vedení 37:23.
Během přestávky si střelci upravili mířila a úsek mezi 20. a 25. minutou se téměř bez výjimky hrál systémem koš za koš, čemuž odpovídalo skóre 36:51 z pohledu domácího výběru. Brňané  se v dalším průběhu přiblížili až na rozdíl dvanácti bodů, jejich nápor ale zchladily trojky Gogy a Palyzy a rychlý brejk zakončený Morganem (41:61). Po třiceti minutách Olomoucko vedlo 64:44 a mířilo za další výhrou.
Pod vědomím vysokého náskoku hosté povolili a po čtyřech minutách Brno snížilo na 53:64. Pak ještě dokonce umazalo ze svého manka další dva body a schylovalo se k dramatické koncovce. Tu ovšem Hanáci nepřipustili. Šesti body v řadě odskočili na 70:55 a závěrečné okamžiky si už pohlídali.

1ERA Basketball Nymburk161601592:1156100.0
2BK Opava131211199:94692.3
3BK JIP Pardubice13941026:95569.2
4DEKSTONE Tuři Svitavy13851124:105661.5
5BK Olomoucko14861216:115657.1
6SLUNETA Ústí nad Labem13761071:115053.8
7USK Praha14771113:113950.0
8BK ARMEX Děčín13671046:104146.2