Dekstone Tuři Svitavy - BK Olomoucko 80:72
příští zápas
BK Olomoucko - Královští Sokoli Hradec Králové
27.01.2021 18:00

Koncovka přinesla Hanákům velký smutek

22.11.2019 | Až deseti bodový náskok si proti Opavě dokázali vypracovat basketbalisté BK Olomoucko v 11. kole Kooperativa NBL. Ani to nestačilo. Po velkém dramatu prohráli 85:90, když v klíčových úsecích neubránili obávané opavské střelce.

Na začátku utkání domácí těžkému soupeři na chvíli bodově odskočili a v 5. minutě po trojce Sehnala vedli 9:5. Hosté se totiž nemohli trefit z dálky a první tři pokusy neměly potřebné parametry. Pak ovšem zavelel Šiřina a skóre se rychle otočilo. Hanáci v 8. minutě prohrávali už 11:17, když v obraně nedokázali rotovat dostatečně rychle s protihráči, v poslední minutě ale přesto stáhli na 20:23.
Po další minutě „žlutí“ otočili na 24:23 a od té chvíle se soupeři střídali ve vedení. Hosté se stále snažili hlavně z dálky, domácí odpovídali z pod koše i po nájezdech. V užší rotaci se stačili vracet do obrany, což přineslo skóre 31:25 po patnácti minutách. Olomoucko se pakc navíc nadechlo k náporu a necelé dvě minuty odskočilo na rozdíl deseti bodů (41:31) a v poločase vedlo 43:34.
Hned po pauze Slezané zvýšili tempo, přitáhli v obraně a snížili na 46:48, když potrestali tři rychlé domácí ztráty. Pak ovšem trefil koš Morgan a Sehnal a hostující lavička brala oddechový čas. Pauza Opavě pomohla. Ve 27. minutě snížila na rozdíl bodu a po další minutě už domácí prohrávali 58:62. Na konci třetí desetiminutovky ještě dokázali vyrovnat, do posledního dějství přesto vstupovali za stavu 62:64.
Ve 31. minutě trefili trojky Bujnoch a Gniadek a za stavu 62:70 byli domácí hodně dole. Dokázali se ale otřepat a o tři minuty později snížili na rozdíl koše. Pak ovšem hosté opět udeřili a do poslední pětiminutovky vstupovali za příznivého stavu 80:71. I na to Hanáci odpověděli a minutu a půl před koncem vedli 83:82. Poslední slovo měl ale Šiřina a jeho trojka půl minuty před koncem, která rozhodla.