příští zápas
ERA Basketball Nymburk - BK Olomoucko
04.04.2020 ZRUŠENO

Demolice Slunety přišla po přestávce

11.12.2019 | Naprosto jednoznačný průběh mělo ligové střetnutí mezi BK Olomoucko a Ústím nad Labem. Severočeši podali hodně podprůměrný výkon a ani jednou se nedostali do vedení. Domácí naopak excelovali v útoku, pod vysoké vítězství 104:61 se ovšem podepsala také velice slušná obrana.

Začátek utkání byl snadný. Po půl minutě domácí vedli 4:0 a na začátku 4. minuty 12:3. Až pak se ústečtí hráči probudili a začali bodovat. Místy dvoucifernou ztrátu snížili až na šest bodů, když si pomohli střelbou z dálky, nebo průnikem pod koš s faulem. Hanáci pravidelně kontrovali, v posledních sekundách ale hodně zbytečně inkasovali. Přesto po deseti minutách vedli 29:22.
Sluneta se hned na začátku druhé periody přiblížila na 29:24, následovalo ovšem pět bodů Douglase v řadě a ty odstartovaly hanácký nápor. V 15. minutě to už bylo 39:24 a střelecké sucho Severočechů ukončila až střela Čampary. Domácí v závěru poločasu polevili, přesto dokázali držet nadějný náskok. Po dvaceti minutách vedli 49:33, přestože poslední dalekonosná střela Palyzy skončila na obroučce.
Kdo očekával vzepjetí Severočechů po přestávce, musel být zklamaný. Žlutí totiž vstoupili do druhé půle sérií 8:0 a ve 22. minutě vedli 57:33. V následující pasáži se domácí basketbalem bavili. Trefovali se z nájezdů, z dálky i po pohledných kombinacích. Ve 28. minutě natáhli své vedení na 74:43 a jejich představení nezastavil ani oddechový čas soupeře. Na palubovce dominovali a třetí čtvrtinu zakončili za stavu 79:47.
Tu poslední zahájila smeč Douglase, který tak zaznamenal svůj třicátý bod v utkání a o chvíli později mohl odejít odpočívat na střídačku. Společně s dalšími spoluhráči sledoval bezstarostnou koncovku a také smeč mladého Štěpána, která přinesla překonání sto bodové hranice.

1ERA Basketball Nymburk222202214:1612100.0
2BK Opava221751904:167277.3
3DEKSTONE Tuři Svitavy221661919:178372.7
4BK JIP Pardubice221391751:166259.1
5BK Olomoucko2212101912:182554.5
6SLUNETA Ústí nad Labem2212101795:187254.5
7USK Praha2211111804:179950.0
8BK ARMEX Děčín2210121782:180045.5