příští zápas
BK JIP Pardubice - BK Olomoucko
29.02.2020 18:00

Appleby ovládl utkání Na Folimance

14.12.2019 | Pouze úvodní čtvrtinu dokázali na půdě USK Praha vyhrát basketbalisté BK Olomoucko a to na vítězství nestačilo. Po dramatickém průběhu prohráli 77:84, když neubránili především Raheema Applebyho, autora 34 bodů.

Hosté Na Folimance dali prvních pět bodů zápasu a od úvodu naznačovali, že si přijeli pro vítězství. V průběhu šesté minuty po koši Josipoviče natáhli poprvé své vedení na dvouciferný rozdíl (15:5) a chvíli vedli dokonce o dvanáct bodů. Vysokoškoláci se ke slovu dostali až na konci periody. Několikrát ubránili útok Olomoucka, přesto po deseti minutách prohrávali 17:25.
Domácí v dalším průběhu výrazně zlepšili útočný doskok a dokázali trestat chyby hanácké defenzivy. V 15. minutě sice prohrávali 25:37, pak ovšem sérií třinácti bodů otočili průběžný výsledek a přinutili kouče Predraga Benáčka vybrat oddechový čas. Po něm trefil trojku Palyza a od té chvíle se soupeři přetahovali o každý bod. Odpovídal tomu také poločasový stav 43:42 pro USK.
Po návratu na palubovku sice Douglas trojkou otočil skóre, přišla ale série nepřesných střeleckých pokusů hostujícího výběru a toho Pražané využili a vzali si zpátky těsné vedení. Fyzicky náročný basketbal s řadou nepřesností pokračoval až do konce čtvrtiny. O kousek lepší mušku měli domácí a po závěrečných trestných hodech Prolety vstupovali do závěrečné pasáže za stavu 61:56.
Vstup do rozhodující dějství hostům příliš nevyšel a po několika útocích vysokoškoláků prohrávali 58:69. Z těžkého direktu se ještě zvedli a dvě minuty před koncem snížili na rozdíl dvou bodů (75:77). Klíčovou akci střetnutí si ale vzal na starost domácí Appleby a košem s faulem určil vítěze.

1ERA Basketball Nymburk222202214:1612100.0
2BK Opava221751904:167277.3
3DEKSTONE Tuři Svitavy221661919:178372.7
4BK JIP Pardubice221391751:166259.1
5BK Olomoucko2212101912:182554.5
6SLUNETA Ústí nad Labem2212101795:187254.5
7USK Praha2211111804:179950.0
8BK ARMEX Děčín2210121782:180045.5