příští zápas
BK Olomoucko - Basket Brno
25.01.2020 18:00

Těsná porážka dva dny před Silvestrem

29.12.2019 | Ani jednou se basketbalisté BK Olomoucko v ligovém utkání na svitavské půdě nedostali do vedení. Až do konce zápasu dřeli a měli i šanci průběžné skóre otočit, nakonec ovšem odešli po výsledku 82:85 poraženi.

První minuty naznačily, že hosté budou mít problémy v obraně. Po 110 sekundách domácí vedli 8:0 a přestože hráči Olomoucka snížili až na rozdíl tří bodů, byli neustále vepředu. Hlavním důvodem byla propustná defenziva, která Turům dovolila pět útočných doskoků v rychlém sledu. Svitavy toho využili k vedení 26:14 v 7. minutě. V závěru čtvrtiny ale Hanáci zabrali a dokázali snížit na 19:26.
Další možnost se na soupeře dotáhnout měli v následujícím úseku, kdy zlepšili obranu, přestali ovšem současně trefovat své střelecké pokusy. Po nesportovním faulu Gogy zase prohrávali dvouciferným rozdílem (21:32). Pak se přiblížili na 34:29, v závěru poločasu ovšem opět polevili v obraně a po trojkách Kováře nabrali další ztrátu. V poločase Tuři vedli 47:38.
V prvních pěti minutách druhého poločasu se prakticky nic nezměnilo. Domácí byli agresivnější na útočném doskoku a díky tomu drželi nadějný náskok. Olomoucko přitlačilo v rozmezí 25. a 27. minuty a stáhlo manko na čtyři body (56:60). Zlepšený výkon udrželo pouze chvíli a toho Svitavy využily k vylepšení svých vyhlídek na úspěch. Deset minut před koncem vedly 69:60.
Poslední pasáž zahájil neúspěšný trestný hod domácího Slezáka po technické chybě kouče Olomoucka Predraga Benáčka a pak už se mohlo hrát. Hosté vrhli všechny své síly do útoku a po sérii 10:2 se ve 34. minutě přiblížili na rozdíl jediného bodu, když snížili na 70:71. Tři minuty před koncem to bylo po trojce Morgana dokonce 77:77, do vedení se však hosté ani jednou nedostali.

1ERA Basketball Nymburk212102114:1535100.0
2BK Opava201641740:150580.0
3DEKSTONE Tuři Svitavy201461747:164470.0
4BK JIP Pardubice201281587:150360.0
5SLUNETA Ústí nad Labem201281632:168160.0
6BK Olomoucko201191751:166255.0
7USK Praha2110111708:172147.6
8BK ARMEX Děčín209111627:163445.0