příští zápas
BK Olomoucko - Basket Brno
25.01.2020 18:00

Stovka Kolínu na začátku roku

04.01.2020 | Povinné vítězství si do tabulky Kooperativa NBL připsali basketbalisté BK Olomoucko. S posledním Kolínem se přes deset minut trápili, ve druhé čtvrtině ale získali rozhodující náskok a po výsledku 104:77 urvali desátou výhru v sezoně.

Oba týmy měly vlažný začátek. Pomalé tempo více vyhovovalo Kolínu, který díky tomu držel vyrovnané skóre. Během prvních pěti minut proměnil dvě trojky a to stačilo na stav 8:8. Domácí se snažili soupeře rozběhat. V několika případech se to podařilo, ale střelci zklamali v zakončení. Pomohli si ovšem při střelbě šestek. Proměnili všech deset trestných hodů a díky tomu vedli po první čtvrtině 18:15, přestože Brožek trefil s klaksonem třetí trojku Kolína.
Polabský celek držel krok až do 13. minuty, kdy první domácí trojku v zápase proměnil Sehnal. Vzápětí jej napodobil Palyza a z následujícího rychlého protiútoku upravil na 30:21 Kouřil. Tento úsek otevřel kolínský koš. Domácí rychle získali dvouciferný náskok a své vedení natáhli až na rozdíl sedmnácti bodů. Po dvaceti minutách vedli 49:34, na čemž se podílelo hned deset hráčů.
Poslední tým tabulky se vrátil do zápasu zásluhou veterána Machače a snížil až na 43:51 v polovině 24. minuty. V důležitém okamžiku trefil rozhodující koše Morgan. Jeho zásluhou žlutí vedli 60:46 a přes několik úspěšných střel Kolína z dálky pohodlné vedení drželi do konce třetí periody. Poslední slovo v tomto úseku měl Morgan a jeho dalekonosná trojka znamenala skóre 74:55.
V závěrečné desetiminutovce hosté zkusili vytáhnout obranu až na útočnou polovinu, k ničemu jim to ale nebylo. Hanáci ve 34. minutě vedli poprvé o více než dvacet bodů (79:58) a přestože chvilkami ztráceli stoprocentní koncentraci pod vlastním košem, na palubovce dominovali a v závěru úspěšně atakovali stobodovou hranici, kterou trojkou překonal Douglas.

1ERA Basketball Nymburk212102114:1535100.0
2BK Opava201641740:150580.0
3DEKSTONE Tuři Svitavy201461747:164470.0
4BK JIP Pardubice201281587:150360.0
5SLUNETA Ústí nad Labem201281632:168160.0
6BK Olomoucko201191751:166255.0
7USK Praha2110111708:172147.6
8BK ARMEX Děčín209111627:163445.0