příští zápas
BK Olomoucko - Basket Brno
25.01.2020 18:00

Drama u Válečníků s dobrým koncem

11.01.2020 | Bez indisponovaného Javonteho Douglase se reprezentant Olomouckého kraje v elitní basketbalové lize představil v Děčíně. Téměř celý první poločas vedl, ve třetí čtvrtině už ale ztrácel čtrnáct bodů. Po velkém dramatu nakonec zvítězil 98:94 po zvládnutých trestných hodech v samotném závěru střetnutí.

Hosté vyrukovali na Děčín se zónovou obranou a už ve 3. minutě získali vedení 8:4 a přinutili soupeře brát oddechový čas. Po něm se začali prosazovat střelci z dálky. Úspěšný byl především Morgan. Jeho tři trojky přinesly Hanákům v polovině šesté minuty vedení 19:10, Válečníci ovšem dokázali kontrovat a nakonec snížili až na 23:25, když závěrečnou střelu s klaksonem trefil Autrey.
První čtyři body druhé periody sice dali hosté, stačily ale dvě minuty a zkušený Vukosavljevič šesti body v řadě vyrovnal na 29:29, když využil své fyzické dispozice. Olomoucko odpovědělo pěti body, ale domácí i tak v 18. minutě poprvé vedli 40:38 po koši Žikly, který dal za necelé čtyři minuty sedm bodů. Pak navíc následovaly čtyři ztráty v útoku, po kterých Děčín odskočil na 46:41 po dvaceti minutách.
Třetí čtvrtinu otevřel trojkou Autrey a po minutě hosté prohrávali 41:51. V sestavě Válečníků se navíc začal prosazovat také Pomikálek. Do poločasu nedal ani bod, po obrátce ale rychle trefil dvě trojky a s jeho pomocí se Děčín odpoutal až na rozdíl čtrnácti bodů (61:47). Olomoucko si pomohlo body Palyzy, snížilo po krátké šňůře na 58:63 a do poslední části se šlo za nerozhodnutého stavu 70:66 pro domácí.
Trojky Palyzy a Gogy dokonce ve 32. minutě otočily skóre. Olomoucko se odpoutalo na 74:70, ve 35. minutě ale trojka domácího Kroutila znamenala srovnání na 78:78. Děčínský střelec o chvíli později další dalekonosnou střelou opět obrátil výsledek a závěrečnou přetahovanou ovládli hráči hostujícího výběru.

1ERA Basketball Nymburk212102114:1535100.0
2BK Opava201641740:150580.0
3DEKSTONE Tuři Svitavy201461747:164470.0
4BK JIP Pardubice201281587:150360.0
5SLUNETA Ústí nad Labem201281632:168160.0
6BK Olomoucko201191751:166255.0
7USK Praha2110111708:172147.6
8BK ARMEX Děčín209111627:163445.0