SLUNETA Ústí nad Labem - BK Olomoucko
08.04.2020 ZRUŠENO

Oslabená sestava těsně prohrála v Ostravě

18.01.2020 | Nečekanou porážku 92:97 museli přijmout basketbalisté BK Olomoucko v Ostravě. Ve 20. kole Kooperativa NBL většinou prohrávali a přestože dokázali stáhnout i dvouciferné manko, v koncovce tahali za kratší konec. Do zápasu kvůli nemoci nemohl zasáhnout kapitán Lukáš Palyza, jeho body a především velké zkušenosti pak na palubovce chyběly.

Hned na začátku utkání se ukázalo, že hosté budou mít problémy. Rychle prohrávali, několikrát sice dokázali vyrovnat, do minimálního vedení se ale dostali pouze na začátku 9. minuty po koši Morgana. Závěr periody ale nezvládli. V obraně nedokázali zastavit několik útoků v řadě a přestože byli také při zakončení úspěšní, prohrávali 23:25. Michal Norwa si navíc během dvou minut připsal tři osobní chyby.
Ostrava vycítila šanci a v 15. minutě odskočila na 39:31. Po oddechovém čase Hanáci přidali, zrychlili hru a snížili na rozdíl jediného bodu (41:42). Nová huť se ale dokázala opět nadechnout a v závěru poločasu zlepšila zakončení. Díky tomu vedla 51:46, přičemž hned sedmnáct bodů zaznamenal její lídr Newkirk.
Vstup do třetí desetiminutovky výběru Olomoucka totálně nevyšel. Nová huť si dobrou obranou dokázala vypracovat dobré střelecké příležitosti a ve 25. minutě už vedla 69:51. Pak hostující pětice přešla na zónovou obranu a začala se pomalu vracet do utkání. Do konce 30. minuty Olomoucko proměnilo čtyři trojky a Norwa osm sekund před krátkou pauzou snížil na 75:78.
Domácí se pak sice odpoutali na rozdíl devíti bodů, nápor Hanáků však neustával. Ve 36. minutě se dokonce dostali do vedení 87:86 po koši Josipoviče. Necelé tři minuty před koncem ještě vedli o dva body, koncovka ale patřila domácím.

1ERA Basketball Nymburk222202214:1612100.0
2BK Opava221751904:167277.3
3DEKSTONE Tuři Svitavy221661919:178372.7
4BK JIP Pardubice221391751:166259.1
5BK Olomoucko2212101912:182554.5
6SLUNETA Ústí nad Labem2212101795:187254.5
7USK Praha2211111804:179950.0
8BK ARMEX Děčín2210121782:180045.5