příští zápas
SLUNETA Ústí nad Labem - BK Olomoucko
08.04.2020 ZRUŠENO

Skvělý výkon Hanáků odnesli svitavští Tuři

08.02.2020 | Skvělým výkonem vstoupili do nadstavbové části Kooperativa NBL basketbalisté BK Olomoucko. Ve vlastní hale přivítali nebezpečné Tury ze Svitav a soupeře téměř k ničemu nepostili. Vyhráli vysoko 92:69, když téměř osmatřicet minut byli ve vedení a především druhý poločas bezpečně kontrolovali.

Domácí vstoupili do utkání maximálně soustředění a už ve 3. minutě přinutili za stavu 9:2 svitavskou střídačku brát oddechový čas. Na začátku 6. minuty dokonce odskočili na 20:10 po trojce Sehnala. Pak si ale vzal slovo hostující kapitán Marko. Během první čtvrtiny dal čtyři trojky a s jeho pomocí se Tuři vrátili do zápasu. Úvodní desetiminutovku přesto těsně vyhrálo Olomoucko – 25:23.
Tuři si pohodu z konce první periody přenesli i do začátku té druhé a po trojce Kováře se poprvé dostali do vedení. V 16. minutě přišla komplikace pro Hanáky, protože Josipovič dostal třetí osobní chybu a musel střídat. Jeho absenci ovšem dokázali nahradit střelci z dálky. Luxusní byla především poslední minuta poločasu. Z dálky se trefil Sehnal a pak dvakrát Váňa. Devět rychlých bodů přineslo skóre 52:37.
Hosté po obrátce nedostali možnost vývoj střetnutí zdramatizovat. Hanáci byli koncentrovaní na obou polovinách palubovky a dokázali proměnit své šance. Díky tomu svůj náskok postupně navyšovali. Ve 25. minutě Palyza upravil na 64:43, minutu před koncem desetiminutovky do bylo už 74:45 a o vítězi bylo rozhodnuto, přestože v závěru čtvrtiny trefil těžkou trojku Crandall.
Až za rozhodnutého stavu domácí sestava polevila a v několika případech se v útoku prezentovala lehkovážnou a ukvapenou střelbou. Svitavy se díky tomu přiblížili na rozdíl rovných dvaceti bodů, což ovšem nemohlo přinést žádný obrat. Závěr jistil po úspěšných průnicích Morgan s Palyzou a jejich spoluhráči mohli slavit cenný úspěch.

1ERA Basketball Nymburk222202214:1612100.0
2BK Opava221751904:167277.3
3DEKSTONE Tuři Svitavy221661919:178372.7
4BK JIP Pardubice221391751:166259.1
5BK Olomoucko2212101912:182554.5
6SLUNETA Ústí nad Labem2212101795:187254.5
7USK Praha2211111804:179950.0
8BK ARMEX Děčín2210121782:180045.5