BK Olomoucko - Era Basketball Nymburk 95:98
příští zápas
BK Opava - BK Olomoucko
23.09.2020 18:00

Střelci z dálky zmrazili Válečníky

15.02.2020 | Třetí vítězství v nadstavbové skupině v řadě urvali basketbalisté BK Olomoucko. V dohrávce 1. kola porazili Děčín 103:92 zásluhou dvou nových hráčů a přesné střelbě z dálky. K důležitému úspěchu si pomohli sedmnácti trojkami.

Válečníci měli lepší vstup do zápasu. O jejich střelbu se staral především Šiška, který do poločasu nastřádal rovných dvacet bodů. Jeho přesná muška pomohla hostům vedení 12:7 po pěti minutách. Hanáci se rozjížděli pomaleji, přesto v sedmé minutě poprvé vedli (15:14). Závěr čtvrtiny ovšem patřil Děčínu. Po trojce Ježka vedl o pět bodů a do druhé části utkání vstupoval za příznivého stavu 24:21.
Pak se ale na palubovku dostaly dvě nové posily Olomoucka a předvedly se parádním světle. Rose rychle nasbíral pět asistencí a trefil i střelu za tři body. Shelton řádil pod košem a defenziva Severočechů si s ním nevěděla rady. Poločas zakončil nový pivot na 18 bodech. Dařilo se i střelcům z dálky, důležité trojky proměnil Váňa, Sehnal, Dedek nebo Palyza a díky tomu vedlo po dvaceti minutách 56:50 Olomoucko.
Do třetí čtvrtiny vtrhnul jako velká voda především hostující Vukoslavljevič a přiblížil hosty na rozdíl jediného bodu. Ve 23. minutě dokonce Hanáci prohrávali 63:64, mohli se ale spolehnout na střelce z dálky a ti opět dokázali výsledek otočit. Rose ve 26. minutě upravil na 71:66, po nesportovní chybě Žikly Palyza po čtyřech trestných hodech zvyšoval na 78:71 a do poslední periody se šlo za stavu 82:76.
V klíčových okamžicích opět zářili domácí střelci. Po trojce Vání domácí odskočili na 90:81, ve 36. minutě byl rozdíl poprvé dvouciferný (95:84) a další dalekonosná střela Palyzy už znamenala ve 38. minutě náskok čtrnácti bodů – 98:84. Nikdo se nedivil, že i stovka padla po trojce, jejím autorem byl Sehnal a pak už se pouze dohrávaly závěrečné sekundy.

1BK Opava220203:166100.0
2ERA Basketball Nymburk220205:179100.0
3Basket Brno11078:61100.0
4SLUNETA Ústí nad Labem321266:23966.7
5BK Olomoucko211186:17550.0
6BK ARMEX Děčín211160:17050.0
7BK JIP Pardubice312254:23633.3
8Královští sokoli312220:23333.3