příští zápas
SLUNETA Ústí nad Labem - BK Olomoucko
08.04.2020 ZRUŠENO

Kvalitní příprava se Sokoly z Hradce

19.02.2020 | Bez zraněného Radovana Kouřila, který sledoval zápas a současně ledoval pochroumaný kotník, reprezentanta Lukáše Palyzy a nemocného Adama Gogy absolvovali hráči BK Olomoucko přípravné utkání proti Hradci Králové. Sokoli byli kvalitním protivníkem. Hanáci vyhráli 84:72 až po obranu v poslední čtvrtině.

První koše přinesly dalekonosné střely Váni a Sehnala a ty zajistily domácímu výběru příjemné vedení. Hosté se navíc nedokázali dlouho prosadit, minuli i z trestných hodů a poprvé bodovali až v polovině páté minuty po trefě Lošonského za stavu 8:0. Pak ale zlepšili koncovku a druhou pětiminutovku vyhráli o jedenáct bodů a proto nakonec i celou čtvrtinu v poměru 19:17.
Sokoli pak přidali ještě další koš, jejich náskok ale čtyřmi body v řadě vymazal Norwa a když se v 15. minutě trefil Dedek, opět vedli (24:23). Obrany pochopitelně nebyly nějak přehnaně důrazné, proto skóre na obou stranách narůstalo a v 18. minutě bylo vyrovnané 35:35. Dlouhé minuty přitom na hřišti strávili mladíci Štěpán a Klepač a ukazovali, že mají ligovou kvalitu. Poločas skončil z domácího pohledu 35:37.
Především novým hráčům utkání posloužilo k tomu, aby si ve vysokém tempu zvykali na herní systémy i na způsob bránění českých týmů. Sehranější Hradec ve 23. minutě vedl o sedm bodů 44:37. Domácí se pak několikrát přiblížili na rozdíl čtyř bodů, Východočeši však dokázali pokaždé odpovědět a deset minut před koncem střetnutí vstupovali do poslední periody za příznivého stavu 54:48.
V závěrečné pasáži Olomoucko přidalo v obraně a ve 34. minutě Rose po průniku pod koš vyrovnal na 60:60. vzápětí Dedek otočil skóre. Stejný hráč pak potrestal hradeckou ztrátu trojkou a tři minuty před koncem upravil na 70:67 pro domácí. V závěru přidal další trojky Rose a koncovka díky tomu proběhla v naprostém klidu.

1ERA Basketball Nymburk222202214:1612100.0
2BK Opava221751904:167277.3
3DEKSTONE Tuři Svitavy221661919:178372.7
4BK JIP Pardubice221391751:166259.1
5BK Olomoucko2212101912:182554.5
6SLUNETA Ústí nad Labem2212101795:187254.5
7USK Praha2211111804:179950.0
8BK ARMEX Děčín2210121782:180045.5