příští zápas
SLUNETA Ústí nad Labem - BK Olomoucko
08.04.2020 ZRUŠENO

Olomoucko na Opavu opět nestačilo

04.03.2020 | Ani na třetí pokus nedokázali v rozehrané sezoně basketbalisté BK Olomoucko porazit Opavu. V Čajkaréně v Olomouci, kde Hanáci odehráli duel 5. kola nadstavbové části Kooperativa NBL, prohráli vysoko 70:86 a během byl jejich soupeř ve vedení třicet sedm minut.

V první čtvrtině vedli domácí pouze na samotném začátku utkání, pak byla vždy vepředu o kousek Opava. V 6. minutě po trojce Klečky dokonce Hanáci prohrávali 6:12, v dalších minutách se ale začala trefovat především dvojice Josipovič, Arrington a skóre se začalo vyrovnávat. V závěrečné minutě čtvrtiny Arrington trojkou vyrovnal na 20:20 a skóre nezměnil ani pokus Klečky v poslední sekundě.
Průběh druhé desetiminutovky výrazně ovlivnil její začátek. Během tří minut Opava zaznamenala deset bodů v řadě a nepolevila ani v dalších okamžicích utkání.. V 17. minutě po koši Klečky dokonce Slezané natáhli svůj náskok až na 42:28, když trestali chyby domácí obrany. Olomoucko mělo problém především při střelbě z dálky, když do přestávky proměnili jedinou trojku a díky tomu prohrávalo 34:45.
Na začátku třetí periody se chvíli zdálo, že se domácí vrátí do zápasu. Ve dvou případech stáhli ztrátu na sedm bodů, pak ale obvykle chybovali pod vlastním košem a neuhlídali střelce z dálky. Například v průběhu 25. minuty zůstal dvakrát po sobě na trojce naprosto osamocený Švandrlík a ani jednou nabídnutou šancí nepohrdnul. Přesto Olomoucko drželo po třiceti minutách při stavu 54:62 naději na obrat.
V poslední části doplatili Hanáci na nepřesné zakončení. V téměř ideálních pozicích selhal dvakrát Josipovič, jednoduchou střelu neproměnil ani Shelton a Opava tyto výpadky trestala. Když bosenský pivot zahodil další nabídnutou šanci ve 37. minutě a z protiútoku Klečka zvýšil na 78:62, bylo rozhodnuto.

1ERA Basketball Nymburk222202214:1612100.0
2BK Opava221751904:167277.3
3DEKSTONE Tuři Svitavy221661919:178372.7
4BK JIP Pardubice221391751:166259.1
5BK Olomoucko2212101912:182554.5
6SLUNETA Ústí nad Labem2212101795:187254.5
7USK Praha2211111804:179950.0
8BK ARMEX Děčín2210121782:180045.5