SLUNETA Ústí nad Labem - BK Olomoucko
08.04.2020 ZRUŠENO

Dobrý výkon na úřadujícího mistra nestačil

07.03.2020 | Podle předpokladů skončilo utkání skupiny A1 mezi BK Olomoucko a Nymburkem. Podruhé za sebou se hrálo v olomoucké Čajkaréně, domácí ale tentokrát podali přes porážku 73:90 dobrý výkon a v průběhu prvního poločasu se dokonce v několika případech dostali do vedení.

Nymburk od první minuty hrál ve vysokém tempu a dokázal překonávat obranu domácího výběru. Už v průběhu 4. minuty Olomoucko prohrávalo 4:12 a pouze na několik okamžiků dokázalo ztrátu snížit. V 7. minutě už domácí ztráceli jedenáct bodů, když Benda trojkou upravil na 12:23. Následovala bodově slabší pasáž a po první periodě byl proto stav střetnutí 14:23.
Na začátku druhé čtvrtiny  se domácím dlouho nedařilo zaznamenal koš ze hry, naštěstí je v utkání držely přesné trestné hody. Střeleckou smůlu protrhnul až ve 14. minutě trojkou Palyza a upravil na 24:32. tím odstartoval domácí nápor, který přinesl nečekaný obrat. V 19. minutě dokonce Olomoucko vedlo a trojkou se o to opět postaral kapitán výběru. Nymburk pak odpověděl a upravil na 45:40 ve svůj prospěch po dvaceti minutách.
První body druhého poločasu zaznamenal Shelton, Nymburk měl přesto průběh pod kontrolou, což ukázal ve 26. minutě. Dvakrát po sobě agresivní obranou přinutil domácí ke ztrátě a odskočil na rozdíl dvanácti bodů. Hanáci pak ještě v několika případech srazili ztrátu na jednociferný rozdíl, v poslední minutě ale přišly další dvě zbytečné chyby a po nich Nymburk vedl 71:58.
V závěrečné desetiminutovce už mistr dokázal odpor protivníka zlomit. Ve 33. minutě Hanáci prohrávali 60:75 a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Před zaplněnou halou se přesto až do konce snažili o co nejlepší výsledek. Podílela se na tom také nastupující generace, protože v závěru dostali prostor na palubovce i mladíci Lukáš Sychra a Erik Klepač.

1ERA Basketball Nymburk222202214:1612100.0
2BK Opava221751904:167277.3
3DEKSTONE Tuři Svitavy221661919:178372.7
4BK JIP Pardubice221391751:166259.1
5BK Olomoucko2212101912:182554.5
6SLUNETA Ústí nad Labem2212101795:187254.5
7USK Praha2211111804:179950.0
8BK ARMEX Děčín2210121782:180045.5