BK Olomoucko - Era Basketball Nymburk 95:98
příští zápas
BK Opava - BK Olomoucko
23.09.2020 18:00

Druhé vítězství nad slovenským soupeřem

28.08.2020 | Také odveta s účastníkem slovenské nejvyšší soutěže byla dlouho otevřená. Ještě deset minut před koncem vedli basketbalisté BK Olomoucko pouze o čtyři body, závěr ale zvládli parádně a vyhráli 83:64.

Na první koš soupeře sice rychlou trojkou odpověděl Váňa, pak se ale střelcům na obou stranách příliš nedařilo. Bylo to ovšem z různých důvodů. Domácí několikrát dokázali ubránit útok Internu, který nedokázal vystřelit v časovém limitu. Hanáci se do zakončení dostali, často ale neměly jejich pokusy patřičný směr. I proto dlouho prohrávali a v poměru 11:12 ztratili i úvodní čtvrtinu.
Také ve druhé periodě skórovali jako první hráči Bratislavy, Olomoucko ale rychle reagovalo sedmi body v řadě a od stavu 18:15 bylo ve vedení. V 15. minutě mělo k dobru osm bodů (28:20), když Santelj zaznanemal svůj desátý bod v zápase. Relativně bezpečné vedení dokázali domácí ještě vylepšit. V 19. minutě po trestných hodech Váni Olomoucko poprvé vedlo dvouciferným rozdílem – 37:26 a poločas vyhrálo 39:30.
Po pauze se kvalitní střelbou z dálky připomenul Váňa. Nejprve navýšil domácí náskok na 47:34 a ve 24. minutě přinutil hostující střídačku za stavu 52:37 vzít oddechový čas. Pak domácí vypadli z tempa. Inter snížil na 50:54 a díky tomu bylo v poslední čtvrtině o co hrát.
Do závěrečné pasáže svěřenci Predraga Benáčka vstoupili soustředěně a po pěti minutách si vzali zpět dvouciferný náskok (68:56). Inter pak již neokázal najít síly na zdramatizování koncovky.

1BK Opava220203:166100.0
2ERA Basketball Nymburk220205:179100.0
3Basket Brno11078:61100.0
4SLUNETA Ústí nad Labem321266:23966.7
5BK Olomoucko211186:17550.0
6BK ARMEX Děčín211160:17050.0
7BK JIP Pardubice312254:23633.3
8Královští sokoli312220:23333.3