BK Olomoucko - Era Basketball Nymburk 95:98
příští zápas
BK Opava - BK Olomoucko
23.09.2020 18:00

Primátorův pohár vyhrál domácí tým

05.09.2020 | Basketbalisté BK Olomoucko v závěru přípravy ovládli mezinárodní turnaj O pohár primátora Olomouce, který se hrál v Čajkaréně. V semifinále i finále překonali hranici stovky, když porazili polské Opole a pak Slunetu Ústí nad Labem.

Proti týmu Politechnika Opolska vedli Hanáci dvouciferným rozdílem už po první čtvrtině. Střelcům se opravdu dařilo, celkově proměnili osmnáct trojek a hodně bodů přidali také podkošoví hráči. V poločase Olomoucko vedlo 74:38 a přestože po pauze ubrali, chybělo jim ke stovce deset minut před koncem pouze pět bodů (95:57). V sestavě Opole se prosadila pouze dvojice Kaczmarzcyk, Brenk, která dala dohromady 54 body. Domácí přesto po vítězství 114:82 bez problémů postoupili do finále.
V utkání první místo domácí Slunetu hned na začátku zaskočili. Hráli kolektivně a dostávali se k otevřeným střelám. Na vlastní palubovce navíc dobře bránili a nutili Severočechy k těžkým střelám. Výborný poločas zakončili za stavu 58:35 a užívali si parádní kombinace. O vítězi bylo rozhodnuto dávno před koncem střetnutí. Do poslední čtvrtiny hosté vstupovali s mankem devatenácti bodů. Olomoucko v závěru polevilo, přesto vyhrálo 100:91 a získalo pohár pro celkového vítěze. David Pekárek byl navíc vyhlášený nejlepším hráčem mezinárodního turnaje.

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
Pro nás to byla vlastně generálka na začátek ligové sezony. Jsem rád, že se nám podařilo turnaj vyhrát. Důležitější je, že se nám v některých pasážích opravdu dařilo. Souhra se postupně lepší, řada úspěšků už byla podle mých představ. Ovšem je třeba vidět, že základní rotaci nemáme příliš širokou. Mladí kluci sbírají zkušenosti, je třeba počítat s tím, že se budou dopouštět i nějakých chyb. Ale nevedli si špatně.

BK Olomoucko – Politechnika Opolska 114:82 (33:25, 74:38, 95:57)
Nejlepší střelci: Váňa 28, Bezbradica, A. Klepač 15, Pekárek 14, Štěpán 10 – Kaczmarzcyk 34, Brenk 20. Trojky: 18:12. Fauly: 27:25. Trestné hody: 24/14 – 29:20. Doskoky: 45:28.

BK Olomoucko – BK Děčín 100:91 (33:20, 58:35, 83:64)
Nejlepší střelci: Palyza, Pekárek 24, Bezbradica 22, Váňa 17 – Fait 17, Švejcar 16, Pecka 15. Trojky: 15:9. Fauly: 21:28. Trestné hody: 26/21 – 22:16. Doskoky: 33:34.

1BK Opava220203:166100.0
2ERA Basketball Nymburk220205:179100.0
3Basket Brno11078:61100.0
4SLUNETA Ústí nad Labem321266:23966.7
5BK Olomoucko211186:17550.0
6BK ARMEX Děčín211160:17050.0
7BK JIP Pardubice312254:23633.3
8Královští sokoli312220:23333.3